Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, документ, розрахований на 2018 - 2020 роки, ухвалили сьогодні, 7 червня, під час ХVI сесії Харківської обласної ради VII скликання.
За відомостями прес-служби, Програму розробив Департамент оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА спільно з Харківським національним університетом внутрішніх справ, ГУ Нацполіції та Управлінням патрульної поліції в Харківській області.
За словами директора Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Олексія Максимова, програма містить як заходи, спрямовані на моніторинг та аналіз причин порушень безпеки дорожнього руху в області, так і конкретні кроки з гарантування безпеки на дорогах.
"Серед пріоритетних завдань програми - безперервний моніторинг ситуації в області щодо безпеки дорожнього руху, вдосконалення взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів з означених питань. Також планується створити автоматизовану систему управління приміськими та міжміськими автобусними пасажирськими перевезеннями. Заплановані систематичні заходи щодо здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів з метою збереження автомобільних доріг загального користування, у тому числі будівництва нових майданчиків для зважування транспортних засобів", - зазначив Максимов.
Крім того, Програма передбачає реконструкцію вуличного освітлення населених пунктів, пішохідних переходів, проведення модернізації світлофорних об'єктів із використанням енергоощадних технологій, зокрема, застосування світлодіодних світлофорів та табло відліку часу.
Серед іншого планується встановлювати дорожнє огородження на автомобільних дорогах державного значення І категорії, посилити безпеку дорожнього руху на залізничних переїздах та підходах до них, установити автоматизовані системи перекриття залізничних переїздів.
"Також програмою передбачається запровадження заходів з оптимізації надання екстреної медичної допомоги особам, що постраждали внаслідок ДТП. Зокрема, пропонується розміщувати бригади екстреної медичної допомоги для перебування в "режимі оперативного очікування" в місцях концентрації ДТП, а також поблизу аварійно-небезпечних ділянок автошляхів", - уточнив Максимов.
Довідка Depo.Харків . Протягом 2017 року в Харківській області зареєстровано понад 12 тис. дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 122 особи.
Двічі на рік представники Служби автомобільних доріг у Харківській області спільно з патрульною поліцією проводять комісійне обстеження доріг. Торік унаслідок обстежень було визначено і взято на облік 134 місця концентрації ДТП, з них 29 – на автодорогах, 105 – на вулицях області. За результатами обстеження спрямовано 108 інформацій, у тому числі 77 – до органів місцевого самоврядування, видано 56 приписів на усунення недоліків та ліквідації аварійно-небезпечних ділянок. До адміністративної відповідальності притягнуто 8 посадових осіб.