Добавить новость

Экономист: проблему с платежами в Китае должен решать не бизнес, а государство

В Подмосковье балка с горнолыжного комплекса «Снежком» пробила крышу магазина

Количество выданных в РФ потребительских кредитов сократилось в июне на 4,7%

Axios: демократы считают, что Байдену придется сняться с выборов в выходные





Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Сірі та чорні обмінники: що про них варто знати

Сірі та чорні обмінники: що про них варто знати

В Україні працюють сотні тіньових обмінників. Деякі з них створені виключно для того, щоб розповсюджувати фальшивки, але більшість – працює, не сплачуючи податків і не дотримуючись встановлених законами та постановами НБУ правил. Поряд із сірим ринком існують близько чотирьох тисяч легальних пунктів обміну. Про те, як правильно обрати пункти обміну й де є ризик отримати фальшивку, читайте в матеріалі.

7287_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Сірі та чорні обмінники: як вони працюють і що про них варто знати

“Оцінити масштаби явища можна лише за регулярними новинами про закриття десятків нелегальних пунктів обміну”, – розповідають в компанії “КИТ Груп”, яка входить до переліку найбільших операторів ринку обміну валют. І йдеться не тільки про “фейкові” пункти обміну, в яких видають фальшивки. Деякі обмінники не отримують ліцензії Нацбанку, щоб не платити податки, не дотримуватись обмежень, не виконувати вимоги регулятора.

“Деякі послуги з валютами “поза касою” чи “поза нормативним регулюванням” надають своїм клієнтам навіть банки. Звісно, випадковій людині “з вулиці” таких послуг не запропонують, але задовольнити запит у сервісі для VIP-клієнта – це майже обов’язок банку та його співробітників”, – розповідають у “КИТ Груп”.

Сірі обмінники пропонують більш вигідний курс, бо не платять податків, не видають чеків, не виконують законодавчих і регуляторних вимог НБУ. Це створює для них конкурентну перевагу. Але насправді зрозуміти, чи це нелегальний обмінник, який працює “в сіру”, чи нелегальний обмінник, який розповсюджує фальшивки, вкрай складно.

Тому українці, які женуться за найвигіднішим курсом і не перевіряють, чи працює обмінник легально, ризикують замість доларів отримати якісно зроблений сувенір на пам’ять про досвід спілкування з фальшивомонетниками. “Купувати валюту в сірих обмінниках – це як купувати у міняйл на ринках. Пам’ятаєте, раніше такі були? Просто з рук обмінювали. Сьогодні вони продали 10 тис. доларів, а завтра зникли і вже в іншому місті працюють. Де ви тоді будете шукати й кому доводити щось”, – розповідає OBOZ.UA співробітниця одного з держбанків.

Вона шість років пропрацювала касиром і впевнена: завдяки сучасним детекторам валют ані в касах банків, ані в касах легальних обмінників отримати фальшивку неможливо. Натомість у нелегальних обмінниках це цілком можливо.

Наприклад, наприкінці минулого року 20-річного українця засудили на 5 років через те, що він продав щонайменше 70 тис. фальшивих доларів. Клієнтів він шукав в інтернеті, пропонував вигідний курс. Потім запрошував їх у нелегальні обмінники в Голосіївському та Шевченківському районах. Там жертви схеми купували начебто валюту за вигідним курсом.

Чому небезпечно користуватися нелегальними обмінниками:

ви можете натрапити на шахраїв та отримати фальшивку;
у разі порушення прав неможливо відстояти свої права;
ви не зможете звернутися за допомогою та зі скаргою до НБУ;
ви не отримаєте чек після купівлі валюти, тож не зможете довести, що законно придбали валюту;
ви підтримаєте тих, хто не платить податків і тим самим не бере участі у фінансуванні ЗСУ.
Легальні пункти обміну зобов’язанні забезпечувати безпеку, перевірку валюти, постійний відеонагляд. “При здійсненні валютних операцій у нелегальних ПОВ висока ймовірність стати жертвою шахраїв, обману, які потім дуже складно довести представникам поліції. Крім того, варто пам’ятати, що звертаючись до послуг сірого чи чорного валютного ринку, людина фактично сама здійснює порушення, тому не зовсім доречно бігти зі скаргами до поліції”, – зазначають у “КИТ Груп”.

До великої війни Національний банк перевіряв за рік більш як тисячу пунктів обміну. Виявляли десятки нелегальних пунктів обміну. Перевірки також проводять податківці, БЕБ. Однак незаконні обмінники продовжують працювати. Наприклад, у 2023-му детективи БЕБ задокументували факт продажу 1,5 тис. фальшивих американських доларів в одному зі столичних пунктів обміну валют. Це були банкноти старого зразка, номіналом 100 доларів кожна.

“Під час обшуків встановлено ще один обмінний пункт, у якому зловмисники також реалізували фальшиві гроші. В приміщенні вилучили готівку в іноземній та вітчизняній валюті й техніку на загальну суму понад 2 млн гривень. На цей час встановлюються усі особи, які причетні до здійснення незаконної діяльності. Досудове розслідування здійснюється детективами БЕБ Києва”, – йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.

Як правильно обрати обмінник

Найбільш простий спосіб – перевірити, чи є обмінник, яким ви плануєте скористатись, у реєстрі легальних пунктів обміну валют Нацбанку. Тут усі легальні пункти зазначено з адресою та назвою компанії. Також зверніть увагу, чи видадуть вам чек. Також варто перевірити, чи всі документи є в обміннику. Обов’язково має бути:

копія ліцензії НБУ на обмін валют на видному місці;
на касі або в зоні обслуговування клієнтів має бути роздрукований документ про встановлені курси валют на поточний момент, він має містити печатку фінансової компанії та підпис її відповідального співробітника.

Легальні пункти обміну — це гарантія, що ви не отримаєте фальшивки, а ваші права захищені. “Легальні пункти обміну валют сплачують податки. Тому, обираючи послуги легального бізнесу, зокрема й у сфері обміну валют, ви також робите власний внесок у фінансування Перемоги та робите крок для зменшення тіньової економіки”, – розповідають у “КИТ Груп”. Усього в Україні станом на червень 2024-го працюють 3907 обмінників. За останній рік їхня кількість коливається від 3,7 тис. до 3,9 тис. Йдеться тільки про легальні пункти обміну.

Останній перелік легальних обмінників можна завантажити тут. Важливо не просто перевірити, чи має компанія, послугами якої ви плануєте скористатись, ліцензію. Інколи шахраї можуть використовувати назву та ліцензію іншої компанії. Тому обов’язково треба перевіряти, чи зазначена в реєстрі адреса відповідає тій, де розташований обмінник.

Источник

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Экс-владельца сети элитных фитнес-клубов избили на заправке под Москвой

Криптоэксперт Михеев: российскому инвестору подойдут акции банков и металлургии

Пушков: выборы в США могут стать острейшим гражданским конфликтом

Лучшая профессия. Мария Куликова поделилась своим отношением к труду врачей

Музыкальные новости

Певец Дмитрий Камский готовит к релизу новый сингл "Песня Земли"

АО «Транснефть - Север» обеспечивает надежность производственной инфраструктуры в четырех регионах

Чемпионат и первенство России по судомодельному спорту пройдет в Пензе

Канадский хоккеист "Динамо" Комтуа рассказал, что является фанатом Месси

Новости России

Криптоэксперт Михеев: российскому инвестору подойдут акции банков и металлургии

«Зa Φapиοн»: Ηa Уκpaинe будут cοбиpaть дeньги «нa убийcтвο Ϲοлοвьёвa»

Длинная юбка макси – модные тренды и советы по составлению образа

Экс-владельца сети элитных фитнес-клубов избили на заправке под Москвой

Экология в России и мире

На «Атомайз» состоялась первая в России цифровая секьюритизация портфеля кредитов

Красочная фотозона и «Дискотека Детского радио» для гостей фестиваля «Вкус Лета»

Кутюрная коллекция Chanel осень-зима 2024

Какие продукты важны для здоровья мозга?

Спорт в России и мире

Надаль, Шаповалов, Опелка, Томлянович сыграют на US Open по защищенному рейтингу, Осака не попала в основу

Саснович вышла в четвертьфинал турнира WTA-250 в Будапеште

Панова и Сизикова вышли в финал турнира WTA в Палермо в парном разряде

Уроженка Самарской области выступит на Олимпиаде в Париже

Moscow.media

Готовность моста через Каму – 80%

Сила «Грузовичкоф» – в корпоративной культуре 

Разворот с прицепом в неположенном месте и не глядя в зеркала

О нем написана книга: проект внедрения Итилиум номинирован на конкурс «1С:Проект года»











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Власти США зафиксировали в стране вспышку листериоза

Секретари подмосковного Обкома вручили награду Мособлдумы сотруднику МК КПРФ Валерию Саликову

Экс-владельца сети элитных фитнес-клубов избили на заправке под Москвой

В Туле москвич украл 8 упаковок кофе из супермаркета