Добавить новость

Воробьев пригласил жителей Подмосковья на «НеобыЧАЙный фестиваль»

Жителям Подмосковья рассказали, как выбрать место для катания с горки

Хирург Решетняк рассказала россиянам о пользе ретинола для кожи

Ночные алкорейды по торговым точкам Кургана провели полицейские





Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Повернення мами на роботу і ГВ

Найчастіше питання до консультантки з ГВ, коли мова йде про повернення мами на роботу, це, на жаль, не як зберегти і поєднати грудне вигодовування з відсутністю мами протягом робочого дня. А питають про те, що «як відлучити дитину від грудей, бо треба виходити на роботу». Можна зрозуміти цих мам, тому що, на жаль, у суспільному просторі панує думка про несумісність грудного вигодовування та роботи. Також будемо відверті, далеко не всі роботодавці готові допомогти мамам зберегти годування грудьми, давати перерви для годування за законом чи створювати умови, щоб мама могла зціджувати та зберігати молоко на робочому місці. Але чим більше жінок будуть обізнані про свої права і вимагатимуть їх дотримання, тим краща буде ситуація з політикою підтримки грудного вигодовування на робочих місцях.

Закони України для підтримки мам

Тим не менш, закони, що підтримують працюючих жінок з дітьми, існують і працюють. Наприклад, Кодекс законів про працю України містить наступні статті:

Стаття 183. Перерви для годування дитини

  • Жінкам, що мають дітей віком до півтора року, надаються, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини.
  • Ці перерви надаються не рідше ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна.
  • При наявності двох і більше грудних дітей тривалість перерви встановлюється не менше години.
  • Строки і порядок надання перерв установлюються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації і з врахуванням бажання матері.
  • Перерви для годування дитини включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком.

Стаття 186. Обслуговування матері на підприємствах, в організаціях

  • На підприємствах і в організаціях з широким застосуванням жіночої праці організовуються дитячі ясла, дитячі садки, кімнати для годування грудних дітей, а також кімнати особистої гігієни жінок.

Як збереження і продовження ГВ полегшить повернення мами на роботу

Так, вам не почулося! Ми звикли думати, що якщо грудне вигодовування ще триває і мама виходить на роботу, то це важко, і тому треба закінчити годування. Але повернення мами на роботу в будь-якому разі важко для сім’ї, мами і особливо для дитини, незалежно від того, на ГВ вона чи вже ні. А продовження годування грудьми може надати додаткові і дуже цінні бонуси. Які? Наприклад, підтримку імунітету дитини у стресі (а вихід мами з декрету завжди стрес для малюка будь-якого віку, особливо коли дитина потрапляє при цьому в садочок). А також для збереження міцного зв’язку з дитиною, любові та спокою дитини, та компенсації розділення протягом маминого робочого часу.

Ще можна згадати про ночі. Бо повернення мами на роботу порушує відчуття безпеки у дитини та вимагає компенсувати потребу у контакті та спілкуванні з мамою, а ГВ дозволяє мамі і дитині насолодитися часом разом. Звичайно, щоб мама мала змогу при цьому відпочити і спати, дуже зручно організувати спільний сон.

Коли найкраще виходити на роботу?

Дуже небажано планувати вихід на роботу одразу після пологів і до виповнення хоча б 3-4 місяців дитині. Це пов’язано не тільки з налагодженням грудного вигодовування, адаптацією мами до нової ролі, а дитини до поза утробного життя (так званий «четвертий триместр вагітності»). Також важливими є післяпологове відновлення жінки та налагодження тісного зв’язку з дитиною.

Звичайно, якщо є вибір, то чим старший вік дитини, тим легше організувати збереження грудного вигодовування та догляд за дитиною у відсутність мами. Після року дитини вже значно більші і перерви між годуваннями (зціджуваннями), і дитина вже більш зріла для легшого проживання тимчасової розлуки з мамою та соціальної взаємодії з іншими людьми. Що вже казати про 3 роки, коли збереження ГВ при виході на роботу взагалі не потребує якихось дій)

Також пропоную за можливістю розглянути різні варіанти повернення на роботу, з якими легше і зберегти ГВ:

  • дистанційна робота
  • вихід на неповний робочий день
  • вихід на неповний робочий тиждень
  • гібридна робота (частково дистанційно, частково офіс)…
Повернення мами на роботу і ГВ Photo by Oksana Shufrych

Як спланувати повернення на роботу так, щоб зберегти ГВ

Важливо – людина, що залишається з дитиною

Треба подбати про знайомство дитини з людиною, з якою вона залишатиметься, поки мама на роботі, завчасно. Обставини бувають різні, але чим краще дитина буде знати людину, тим більше довірятиме їй і тим меншим буде стрес. Також варто ознайомити цю людину з основними правилами ГВ, звичками і режимом дитини. Бабуся, тато, няня, вихователька у дитячих яслах – мають знати:

Це збереже мамі багато сил і допоможе уникнути проблем з грудним вигодовуванням (відмови від грудей, зіпсованого прикладання, травми сосків, лактостазів).

Що ми робимо з грудьми і молоком на роботі?

На роботі доведеться зціджувати молоко приблизно у такому ж режимі, як ви звичайно годуєте дитину вдома. Але не чекайте переповнення грудей! Це підвищує ризик застоїв молока. Починати зціджувати треба тоді, коли ви відчуєте перші ознаки наповнення та поколювання в грудях. Тоді молоко буде легше зціджуватись.

Якщо відсутня окрема кімната, то бажано створити собі хоча б трохи приватного простору або хоча б мати можливість відвернутися. Туалет – не найкраще місце для зціджування. Також треба мати можливість помити руки.

Полегшуємо процес зціджування:

  • Зручна поза
  • Розслаблення
  • Улюблений напій, краще теплий
  • Тепло
  • Фото дитини, приємна музика, затишок
  • Не концентруємося на кількості зцідженого молока!

Не треба намагатися зціджувати максимально груди до «пустих». Нам важливо не стимулювати лактацію надмірно, а зберегти об’єми і мати молоко для малюка. Краще за можливості зціджувати частіше, але меншими порціями. Все зціджене протягом робочого дня молоко тримаємо в холодильнику, транспортуємо додому у термоконтейнері – і використаємо його для годування дитини наступного дня.

Зціджене грудне молоко для дитини

Повернення мами на роботу і збереження ГВ – дуже вагома причина створити невеликий банк молока. У статті про банк молока я вже пояснювала, що він не має бути великим. Скільки ж молока треба мати в запасі, коли мама виходить на роботу?  Якщо вдається організувати регулярні якісні зціджування на роботі і транспортування додому, то дома варто тримати заморожене грудне молоко буквально «про всяк випадок» у невеликій кількості. Адже ви прикладатимете дитину до грудей ранком перед роботою, після роботи і вночі, а вдень її годуватимуть тим молоком, що зціджене минулого дня на роботі (і прикормом, якщо дитина вже старша 6 місяців).

Про правила зберігання та використання грудного молока – розповідала у окремій статті.

Як годувати дитину зцідженим грудним молоком, поки мама на роботі?

  • Старатися годувати так само «на вимогу», як мама годує грудьми. Але при тому не перегодовувати. Пам’ятайте, що далеко не завжди, коли дитина незадоволена чи плаче – вона саме голодна. Частіше вона просто хоче контакту чи їй сумно через відсутність мами. Тоді краще поносити її на ручках чи заколисати, чи ввімкнути «білий шум».
  • Годувати повільно! Починаємо завжди з мінімальної кількості (бо зціджене дуже цінне і потребує економного підходу). А там уже дивимося – не вистачило мінімальної порції – значить, треба трохи більше дати, або довше годувати. При повільному годуванні (будь-яким способом) встигає приходити відчуття ситості і вистачає меншої кількості. Усе, що не доїсть за маминої відсутності – наздожене з мамою.
  • Краще годувати меншими порціями, але частіше.
  • Використовувати для годування ложку, стаканчик, чашку, а не пляшку!
  • За деякий час до приходу мами старатися не годувати дитину зайвий раз – так ви сприяєте більшому бажанню дитини прикластися до грудей, коли мама повернеться.

А як бути з ГВ, коли мама дома і на вихідних?

Коли мама вдома, годує як звичайно! Перед роботою бажано максимально нагодувати дитину, дати обидві груди. Після повернення з роботи – першою справою прикласти до грудей, все інше зачекає! Адже малюк дуже вас чекав, і прикладання до грудей допоможе йому відновити душевну рівновагу, заспокоїтися та насититися контактом з мамою. А груди в цей час зможуть повноцінно спорожнитися, що попередить ризик розвитку застою.

На вихідних так само годуємо на вимогу, насичуємо малюка і маму спілкуванням, контактом, близкістю, щоб запасу вистачило на майбутній робочий тиждень.

Авторка: Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного вигодовування

Якщо ви потребуєте допомоги при організації виходу мами на роботу – заповнюйте форму заявки на консультацію знизу сторінки!

Кодекс законів про працю України

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text

Запис Повернення мами на роботу і ГВ спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Москва обновила более 15 км трамвайных путей в 2024, заявил мэр Собянин

РЕН ТВ: гребца Кирилла Ляпунова в Москве избили неизвестные

ИИ начал выявлять нарушителей парковки в Подмосковье

Подросток из Бурятии, который отдал деньги на СВО, поехал на Кремлевскую елку

Музыкальные новости

Латвия проведет собственное расследование смерти в Москве бывшего мужа певицы Седоковой баскетболистпа Яниса Тиммы

Хотела квартиры? Седокову обвиняют в убийстве Тиммы из-за жилья в Москве

СМИ: Почти 20 рейсов на вылет задержали в аэропорту Пулково

Московское «Динамо» прервало серию поражений, разгромив «Северсталь»

Новости России

РЕН ТВ: гребца Кирилла Ляпунова в Москве избили неизвестные

Православные тамбовчане празднуют Рождественский сочельник

Более 5000 пассажиров за полгода воспользовались мультимодальным маршрутом в Болдино

Синоптик Вильфанд рассказал о погодных аномалиях в Москве на Рождество

Экология в России и мире

Пользователи Сети заподозрили Зепюр Брутян в беременности: видео

Подкаст "Женское дело. Лаборатория успеха". В гостях Ксения Подхватиловская

Что такое сепсис, как его диагностируют и лечат

Что такое чак-чак и как приготовить его в домашних условиях

Спорт в России и мире

Казахстанский теннисист получил хорошую новость от ATP после громкой сенсации

Андреева вышла в четвертьфинал WTA 500 в Брисбене, обыграв Носкову

Кудерметова проиграла Соболенко в финале турнира WTA в Брисбене

Рублёв выпадет из топ-8 после поражения на турнире ATP в Гонконге

Moscow.media

Из России в Дубай можно будет долететь напрямую

Каждая сигарета сокращает жизнь на 20 минут, выяснили учёные из Лондона

Обращение лидера Всеармянского движения Аршака Карапетяна. ВИДЕО

У экс-главы департамента Минэкономики Храновского изъяли имущество на ₽500 млн











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Пожар в Летово: трагедия в бытовках Новой Москвы, найдено тело одного человека

Захарова: Зеленский признался в коррупционных связях с англосаксами

Завод Дегтярева потребовал взыскать с Минобороны более 100 млн рублей

Инсайдер – продавец запчастей: «В Казани последние трусы продадут, но от машины не откажутся!»