"Вже сьогодні Міністерство включається в розробку біометанової стратегії України. Тим паче, що зелений перехід є обов‘язковим в складі Європейського Союзу, куди рухається Україна", - зазначив Коваль. І додав, що одним з пріоритетних завдань Мінагрополітики є продовження діючих і запуск нових державних програм підтримки фермерів.
"Також ми активно взаємодіємо із обласними державними адміністраціями над паралельним запуском регіональних програм підтримки аграріїв", - додав Міністр.
Присутні обговорили і нові умови експорту сої та продуктів її переробки до країн ЄС; переведення обігу складських документів на зерно в електронну форму; бронювання працівників критичних підприємств за новим порядком; запуск реєстру виробників технічної коноплі та інші питання.
Ще одна важлива тема, яку підняли присутні - дефіцит кадрів в аграрному секторі. Трактористи, оператори навантажувачів та інші робочі спеціальності сьогодні вкрай потрібні галузі. Адже понад 200 тис аграріїв змінили орала - на зброю, і захищають рідну землю на передовій.
"Ми ведемо діалог з міжнародними партнерами щодо збільшення їх підтримки для перекваліфікації кадрів, покращення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти і відповідних навчальних центрів. В тому числі працюємо над адаптацією с/г машин та механізмів для роботи на них людей з обмеженими можливостями. Також зосередили увагу на тому, щоб державне і регіональні замовлення на підготовку нових фахівців відбувалися за потребами ринку. Навчальні заклади мають готувати спеціалістів під очікування роботодавців. Крім того, запропонував присутнім збільшити кількість дуальної освіти і постійно діючих класів безпосередньо на підприємствах", - наголосив Віталій Коваль.