Добавить новость

Почему астраханцы стали отмечать День трезвости

Змею манит зеленый цвет: как встретить Новый год, чтобы притянуть удачу

ПРОГРАММНОЕ УСТРОЙСТВО МИРА ХОРОШО ВИДНО. УЧЁНЫМ ВЫВОДЯТ ВЕКАМИ РЕЗУЛЬТАТЫ НА ПРИБОРЫ. Россия, США, Европа могут улучшить отношения и здоровье общества?

Китайские банки прекращают принимать платежи из России: что стоит за этим решением?



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

“Мова йде про переділ в ручному режимі. Чи не під майбутні очікувані вибори?” — Віталій Кулик про законопроєкт щодо ціноутворення на ліки

Про це пише Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик у Facebook. Далі — його пряма мова:

ЯК РЕАЛЬНО ЗНИЗИТИ ЦІНИ НА ЛІКИ?
Днями в МОЗі відбудеться нарада з питання регулювання торгівлі ліками. Туди кличуть представників профільного комітету Верховної Ради, Тимчасової слідчої комісії та фармспільноти. Кажуть, щоб спільно знайти компроміс. Думаю, читачі вже чули про внесений до парламенту законопроект та ініціативи Юлії Тимошенко щодо ціноутворення на ліки. Тому коли ми чуємо ініціативи депутатів, чи компроміси, чи навіть прізвище Тимошенко і слово регулювання – то це не може не викликати занепокоєння у притомної людини.
Завжди, коли відбуваються напівзакриті відомчі наради про компроміси, чомусь на виходи чергове зростання цін, тарифів чи нові податкові новації.
Але проблема високих цін на ліки реально існує. І добре, що рішенням її зайнявся Кабмін, бо це функція виконавчої влади. Проблема в тому – за рахунок чого має бути компроміс, щоб не спровокувати у фармгалузі хаос з тенденцією до колапсу? Де насправді ті невиправдані доходи, які критичним чином позначаються на роздрібній ціні на ліки?
За даними українського відділення «Proxima Research International» — лідера у дослідженні бізнесу — ціна на медикаменти має наступну структуру: роздрібні аптеки відповідають за 22,3 % вартості лікарського засобу, дистриб’ютори — за 5,9%, виробники — за 71,8%.
Навіть не економісту зрозуміло, що спроби зменшити ціни на ліки за рахунок дистриб’юторів безперспективні, бо їх частка надто мала. А пропозиції про примусове квотування дистриб’юторів, як лунають від ТСК — це взагалі не про зменшення ціни, а про адміністративний переділ ринку. І непотрібно робити круглі очі. Саме так, мова йде про переділ в ручному режимі. Чи не під майбутні очікувані вибори?
Ми ж розуміємо, що це гарантовано призведене до зростання цін? Бо якщо вдасться дивом уникнути організаційних збоїв, то новим учасникам ринку доведеться створювати/розширювати дороговартісну інфраструктуру — склади, транспорт, логістичні центри. І ці свої витрати вони неминуче закладуть у ціни.
Є ще одна серйозна загроза. Якщо буде прийнято рішення про адміністративне регулювання націнок на всі препарати, то це вдарить по представництвах іноземних виробників медпрепаратів, які здійснюють просування сучасних високоякісних ліків в Україні. Щороку вони платять понад 300 млн гр податків у наш бюджет. Боротьба за відкриття цих представництв в Україні тягнулася три роки. А зараз що, закривати? Нам ще конфлікту з іноземними партнерами на фармгрунті не вистачає…
Так само безперспективним виглядає і намір зменшити ціни на ліки за рахунок аптек. Під час війни витрати роздрібних аптек суттєво збільшилися — генератори, комуналка і т.д. Адміністративне зменшення доходів призведе до того, що аптеки підуть в мінус і почнуть закриватися. В першу чергу, у селах, малих містах і у прифронтових регіонах.
І логічним чином виявляється, що найбільш ефективним буде оптимізація доходів великих фармвиробників України. Тим більше, що, наприклад, фармгігант «Дарниця» за його звітами, які доступні в Інтернеті, кожен рік війни збільшує відпускні ціни на деяку свою продукцію мало не вдвічі.
Але депутатська ТСК, яка проголосила боротьбу з монополізмом, чомусь вперто не помічає фактичного монополізму виробників ліків. Як не хоче помічати того, що та ж «Дарниця» почала активно працювати з аптечними мережами, надає їм пільги у вигляді довгої відстрочок платежів й підминає під себе. Хіба – це не крок до монополізму?
А ще у фармспільноті подейкують, що саме наш лідер фармвиробництва і підтримує розхитування сталого фармацевтичному ринку, яке відбувається зараз. Але це, мабуть, тема окремого журналістського розслідування.
І є ще один — головний ресурс для зменшення ціни на ліки. Це — державна програма «Доступні ліки», яка тільки у цьому році почала працювати ефективно. Саме вона потребує термінового розширення, бо як раз за рахунок доплат від держави (реімбурсації) ціни на ліки у європейських країнах менші, ніж в Україні.
У будь-якому випадку, до проблеми забезпечення українців медикаментами Кабмін має підходити дуже зважено і з урахуванням думки фахівців. Бо якщо радикальні реформи у цій сфери призведуть до дефіциту ліків і збільшення ціни на них, то відповідати за це будуть не депутати. І навіть не міністри. А президент Зеленський. Бо він за все в цій системі координат відповідає. І це не про рейтинги…
The post “Мова йде про переділ в ручному режимі. Чи не під майбутні очікувані вибори?” — Віталій Кулик про законопроєкт щодо ціноутворення на ліки first appeared on Межа. Новини України..

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Змею манит зеленый цвет: как встретить Новый год, чтобы притянуть удачу

Юрист рассказал, что оплата переводом может привести к уголовному сроку

NYT: глава Apple Тим Кук встретился с Дональдом Трампом в его резиденции

ПРОГРАММНОЕ УСТРОЙСТВО МИРА ХОРОШО ВИДНО. УЧЁНЫМ ВЫВОДЯТ ВЕКАМИ РЕЗУЛЬТАТЫ НА ПРИБОРЫ. Россия, США, Европа могут улучшить отношения и здоровье общества?

Музыкальные новости

Почетными гостями турнира «Кожаная кепка» памяти Юрия Лужкова станут Леонид Якубович и Геннадий Хазанов

Антимонопольный регулятор Турции оштрафовал Google на 75 млн долларов

Самолет SSJ-100 Санкт-Петербург — Москва вынужденно вернулся в Пулково

Сергей Собянин принял участие в съезде «Единой России»

Новости России

Почему астраханцы стали отмечать День трезвости

Змею манит зеленый цвет: как встретить Новый год, чтобы притянуть удачу

Лидер новых властей Сирии аш-Шараа сообщил о роспуске всех боевых группировок

Китайские банки прекращают принимать платежи из России: что стоит за этим решением?

Экология в России и мире

Кабинет Артиста в Яндекс. Кабинет Артиста в Яндекс Музыке. 

Кабинет Артиста в Яндекс. Кабинет Артиста в Яндекс Музыке. 

Не знала о законах кармы: Сати Казанова рассказала о романе с женатым

Певица ZIMA представила сингл "Инферно"

Спорт в России и мире

Новак Джокович заявился на турнир ATP-500 в Дохе

Раскрыта неожиданная причина превосходства молодой теннисистки над Еленой Рыбакиной

Видео дня: Мария Шарапова учит сына русскому алфавиту

Бывшая третья ракетка мира Петрова приняла участие в конференции ФТР

Moscow.media

Терминал сбора данных (ТСД) промышленного класса SAOTRON RT42G

Весенний Торжок 2

ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный











Топ новостей на этот час

Rss.plus






В Тель-Авиве проходят массовые митинги с требованием освободить заложников

Первые лица Бурятии уехали в Москву на съезд "Единой России"

Китайские банки прекращают принимать платежи из России: что стоит за этим решением?

Противостояние Марса и метеорный поток ждут Землю в первые дни 2025 года