"Україна активно працює над оновленням експортної стратегії, враховуючи нові можливості та виклики, що виникають через жорсткішу політику ЄС до української сільгосппродукції. Тому зараз важливо посилити конкурентоспроможність української агропродукції на міжнародних ринках, Агровиробникам необхідно адаптуватися до вимог і стандартів ЄС, також важливо переорієнтувати ринки збуту, знайти нові та розширити географію експорту. Крім того, розвивати виробництво агропродукції з доданою вартістю, що допоможе збільшити доходи", - наголосив Віталій Коваль.
Міністр повідомив, що у січні - жовтні 2024 року, за даними митних органів, загальний товарообіг українських продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції становив 26 млрд 419 млн доларів.
Зокрема, експорт становив 20 млрд 297 млн доларів, а імпорт - 6 млрд 122 млн доларів. Відповідно, валютна виручка за поточний рік від сільгосппродукції та продовольчих товарів очікується на рівні 24 млрд доларів, що на 10% більше за показник минулого року.
Очільник Мінагрополітики зауважив, що найбільше зростання експорту прогнозується завдяки таким товарним групам як олійні, залишки та відходи харчової промисловості та зернові.
"Поступова інтеграція України у світові системи регулювання обігу насіння (приєднання до насіннєвих схем ОЕСD, ISTA та визнання еквівалентності сертифікаційних процедур ЄС) відкриває значний потенціал для подальшого розширення географії постачання насіння вітчизняного виробництва", - додав він.
Крім того, за його словами, для того, щоб зробити українську сільгосппродукцію більш конкурентоспроможною на світовому ринку та забезпечити стабільний розвиток аграрного сектору в умовах нових викликів Уряд ухвалив постанову про запровадження режиму експортного забезпечення для окремих видів агропродукції. Документ спрямований на збільшення податкових надходжень до держбюджету, регулювання платіжного балансу України, мінімізацію безконтрольного відпливу валюти з України та зловживань під час здійснення зовнішньоекономічних операцій. Це стосується експорту меду, горіхів, пшениці та суміші пшениці й жита, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку, насіння соняшнику, олії соєвої, олії соняшникової, олії ріпакової, макухи.