В Англії знайшли схожі на Стоунгендж кам'яні кола віком 5000 років. Вони підтверджують гіпотезу про зведення "священних арок" навколо пагорбів.
Незалежний археолог з Ексетерського університету Алан Ендакотт виявив в Дартмурі, графство Девон, на південному заході Англії два кам'яні кола, вік яких — 5 тис. років, пише Live Science. На думку Ендакотта, відкриття підтверджує гіпотезу, що в даному регіоні в епоху неоліту люди зводили «священні арки» з кам'яних кіл навколо пагорбів.
Один із виявлених кіл за розміром та конструкцією нагадує центральну частину Стоунгенджа. Знаменитий археологічний пам'ятник було споруджено приблизно в той же час за 160 км на північний схід. Ендакотт припускає, що деякі будівельники Стоунгенджа брали участь і в будівництві кам'яного кола в Дартмурі.
Археолог назвав знайдене кам'яне коло «Метерал» на честь пагорба, що височіє над ним. Монумент складений із 20 вертикальних каменів заввишки до 1 м. Вони розташовані по лінії у формі овалу 40 м на 33 м. Ймовірно, в давнину кам'яне коло містило більше каміння.
Друге кам'яне коло розташоване за 1,6 км від Метералу. Його Ендакотт назвав «Стіною Ірландця» через особливості ландшафту. Від цього кола збереглося лише шість камінців.
Live Science нагадав, що на південному заході Англії було знайдено багато залишків пам'яток часів неоліту. Серед них — кам'яні кола, кургани та похоронні камери, а також таємничі споруди, призначення яких точно не було встановлено.