«Межигірʼя» відкрили для відвідувачів у новому форматі, щоб позбутися згадки про це місце як колишню резиденцію Януковича. Тепер це — національний парк та культурно-освітній центр. Крім того, територію парку вивчатиме група дослідників, адже «Межигірʼя» має дуже давню історію.
Торік Верховна Рада ухвалила закон, завдяки якому «Межигірʼя» стало парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва. А нещодавно, в липні 2024 року, завершився один із основних етапів його націоналізації. Так, парк став державним об’єктом природно-заповідного фонду.
З дня відкриття парк відвідали понад 35 тис. людей. Серед них були й учасники бойових дій, для яких вхід є безплатним. Крім того, парк «Межигір’я» сплатив 7.2 млн грн податків до держбюджету, що є підтримкою для економіки вперше за 10 років.
«Це має стати туристичним магнітом, який справді буде притягувати сюди не тільки українців, але й в подальшому іноземців, аби краще побачити, зрозуміти, вивчити нашу країну. Вивчити її, зокрема, й через історико-культурний аспект», — прокоментував т. в. о. Міністра культури Ростислав Карандєєв.
У 19 столітті у Межигір’ї розташовувалась одна з найкращих фаянсових фабрик, вироби якої мали великий попит по всій Європі. А у 30-ті роки 20 століття в цій місцевості, багатій на якісну глину, працював один з основоположників української школи монументального живопису — Михайло Бойчук.
Сообщение «Межигірʼя» відкрили в новому форматі як національний парк та культурний центр появились сначала на Platfor.ma.