Добавить новость

Стали известны даты проведения Московской международной книжной ярмарки

Собянин: «Город идей» собрал предложения о культурной жизни Москвы

В центре Ростова на сутки отключили воду

Chery стала крупнейшей иностранной компанией в России



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Сьогодні День народження гривні. Історія появи національної валюти

Сьогодні, 2 вересня, було введено в оббіг гривню. Національна валюта України, має глибоке історичне коріння, яке сягає часів Київської Русі. Її назва походить від слова "гривна", що у VIII-IX століттях означало нашийну прикрасу. У той період гривна використовувалася як міра ваги та лічби під час торговельних операцій і сплати данини. З часом це слово набуло іншого значення, проте не втратило своєї важливості.

Про історію національної валюти нагадали у Національному банку України. 

Карбування монет на території сучасної України розпочалося ще в Х столітті завдяки князю Володимиру Великому. Він започаткував карбування златників і срібляників, які стали першими державними монетами, що містили зображення тризуба – знаку київських князів. Це були унікальні монети, оскільки на відміну від західноєвропейських, вони містили виключно давньоруські написи і зображення місцевих князів, не наслідуючи римські зразки.

Проте у XII-XIV століттях Київська Русь зазнала періоду феодальної роздробленості, що призвело до припинення карбування монет. Гроші того часу представляли собою переважно срібні злитки, які також називалися гривнями. Після тривалої перерви, в середині XIV століття, на українських землях відродився монетний обіг, хоча й ненадовго. Зокрема, у Львові карбували червоноруські півгроші, а у Києві – срібняки Володимира Ольгердовича. Проте, гривня як міра ваги та лічби поступово зникла з обігу, перетворившись на суто грошово-лічильне поняття.

У XVII столітті гетьман Богдан Хмельницький намагався відновити карбування власних монет. Від початку Визвольної війни 1648-1654 років він прагнув проводити самостійну фінансову політику, розглядаючи її як одну з основних ознак державності. Однак, на сьогодні немає достатніх археологічних свідчень, які б підтвердили успішність цього задуму.

Важливим етапом у становленні гривні як національної валюти стала Українська революція 1917-1921 років. Під час національно-визвольних змагань важливою була не лише боротьба за незалежність, але й створення власної банківської системи та впровадження національної валюти. У грудні 1917 року Центральна Рада ухвалила закон про створення Українського державного банку. Вже в січні 1918 року були емітовані перші банкноти – державні кредитові білети вартістю 100 карбованців. Художник Георгій Нарбут, який створював ескізи для цих банкнот, використав тризуб як один із символів української державності.

У березні 1918 року Центральна Рада прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні, яка поділялася на 100 шагів. Згодом, у квітні 1918 року, гетьман Павло Скоропадський відновив карбованець як основну грошову одиницю, а після приходу до влади Директорії УНР у грудні 1918 року гривня знову стала головною валютою відновленої Української Народної Республіки. Протягом 1917-1921 років в обіг було введено 24 види паперових грошових знаків.

Після здобуття Україною незалежності у 1991 році перед державою постало завдання створення національної грошової системи. У цей період в обігу одночасно перебували рублі та купонокарбованці, але з листопада 1992 року єдиним засобом платежу став український карбованець.

Нарешті, у вересні 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, в результаті якої національною валютою офіційно стала гривня. Банкноти нової валюти були розроблені українськими художниками Василем Лопатою і Борисом Максимовим, а друк перших зразків відбувся в Канаді та Великобританії. Для розмінної монети, яка отримала назву "копійка", обговорювали різні варіанти, але врешті-решт вибір було зроблено на користь знайомої назви.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Подмосковное УФАС признало ПАО «Совкомбанк» нарушителем закона о рекламе

Годовая отчетная конференция Объединенного Совета ветеранов АО «Желдорреммаш» прошла в Челябинске

Высокие зарплаты при низком социальном благополучии демонстрирует Дальний Восток

Новый фигурант дела «Крокуса» Хамидов проживал в семье в Свердловской области

Музыкальные новости

Тульская молодежь возрождает любимую игру Льва Толстого и Федора Шаляпина

«Я бы хотела нести своей музыкой красоту»: Ирина Гаранина о своем творчестве, поиске вдохновения и скрытых смыслах в песнях

Лидер Metallica Джеймс Хэтфилд появился в новом фрагменте фильма «Чаща»

«Краснодар» сорвал стоп-кран «Локомотива»», «Спартак» дожал «Рубин». А «Зенит» - снова в лидерах

Новости России

Подмосковное УФАС признало ПАО «Совкомбанк» нарушителем закона о рекламе

Высокие зарплаты при низком социальном благополучии демонстрирует Дальний Восток

Годовая отчетная конференция Объединенного Совета ветеранов АО «Желдорреммаш» прошла в Челябинске

Названы регионы России с самым дешевым минимальным набором продуктов

Экология в России и мире

Какие трикотажные изделия будут в моде этой осенью

Токсиколог Кутушов назвал привычку ставить много будильников опасной для здоровья

Грибная охота: токсиколог Кутушов рассказал, как избежать отравления и собирать только безопасные грибы

Какая река самая широкая в России, и где она находится 

Спорт в России и мире

Американские горки: Рублёв отыгрался со счёта 0:2 по сетам, но всё равно уступил Димитрову в четвёртом круге US Open

Теннисистка Самсонова вышла в четвертый круг US Upen

Теннисист Рублев проиграл Димитрову в матче четвертого круга US Open

Экс-теннисист Ольховский: Рублеву не нужно думать о вылете Джоковича

Moscow.media

Свыше 6,5 тысячи жителей Москвы и Московской области получили справки о статусе предпенсионера в клиентских службах регионального Отделения СФР и МФЦ

Призрачный мир осеннего акварельного Петербурга

Мигранты захватывают Новосибирск: Русских заставляют учить киргизский

StarLine на Международном Евразийском форуме «Такси»











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Chery стала крупнейшей иностранной компанией в России

Вратарь сборной Вьетнама: «Футболисты «Спартака» вряд ли живут на 100 тысяч в месяц. Может, в день?»

Стали известны даты проведения Московской международной книжной ярмарки

Сбер поздравил жителей Люберец и Ногинска с Днем городов