Добавить новость

Игорь Руденя поздравил жителей Селижаровского округа с Днем муниципального образования

Лавров: России добивается контроля МАГАТЭ за AUKUS

Подполковник МВД заявил о задаче «осветлить» Подмосковье от мигрантов

Ученые выступили против онлайн-торговли чучелами летучих мышей в США



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Дефолту не буде. Про що домовилась Україна з приватними кредиторами

Дефолту не буде. Про що домовилась Україна з приватними кредиторами

Дефолту не буде (фото: Getty Images)

Автор:

Катерина Мартинчук Україна домовилась з приватними тримачами суверенних єврооблігацій на понад 20 млрд доларів про реструктуризацію боргу, тим самим значно зменшивши тиск на видатки державного бюджету найближчими роками.

Про що конкретно домовились сторони в рамках угоди про реструктуризацію – читайте в огляді журналістки РБК-Україна Катерини Мартинчук.

22 липня Україна оприлюднила заяву на Лондонській фондовій біржі, в якій повідомила, що в результаті закритих зустрічей з 12 по 19 липня з Комітетом власників єврооблігацій України було досягнуто принципових домовленостей щодо реструктуризації суверенних боргових цінних паперів, випущених на міжнародних ринках капіталу, на суму 23,4 млрд доларів.

Міжнародний валютний фонд підтвердив, що угода відповідає цілям боргової стійкості в рамках Програми розширеного фінансування України (EFF). Угоду схвалила також Група кредиторів України.

Основні умови реструктуризації боргу

Україна домовилася з кредиторами про реструктуризацію боргу, що дозволить зекономити 11,4 мільярда доларів на обслуговуванні боргу протягом наступних трьох років та 22,75 мільярда доларів до 2033 року. Існуючі єврооблігації будуть обміняні на нові з номінальним зниженням вартості боргу на 37%.

Перші виплати по нових облігаціях відбудуться у 2029 році, а основна сума боргу, яка мала бути виплачена до 2029 року, тепер буде розподілена на більш тривалий період. Нові облігації матимуть різні купонні ставки, починаючи від 1,75% до 7,75% залежно від року виплати. Це зменшить фінансове навантаження на бюджет України та дозволить спрямувати вивільнені кошти на оборону та соціальні потреби.

Ці умови відповідають пропозиціям кредиторів, сформульованим під час першого раунду переговорів, але включають також деякі елементи з початкової пропозиції Міністерства фінансів.

Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович зазначає: «Домовленість щодо реструктуризації боргу є ближчою до пропозицій кредиторів, ніж до початкової пропозиції Мінфіну. Міністерство пропонувало списати 25%, а 35% боргу зробити умовним боргом, тобто він міг бути виплачений лише у разі досягнення певних показників доходу бюджету. У оновленій пропозиції лише 12% поточного боргу перетворюється на умовний борг, а 23% суми боргу обмінюється на звичайні облігації, але без купонних виплат у найближчі роки».

Важливо зазначити, що домовленості передбачають виплату комісії за згоду на попередню реструктуризацію у 2022 році та відстрочений платіж за 2021 рік.

Передбачений умовами процес реструктуризації не потребує проведення зборів та голосування власників єврооблігацій. Фактично голосування відбуватиметься через приєднання чи неприєднання тримачів єврооблігацій до домовленостей. Тож сторони можуть вкластися до 10 серпня, щоб оприлюднити пропозицію обміну, отримати заявки власників на обмін та провести заміну всіх єврооблігацій згідно з оприлюдненими умовами, пояснює Тарас Котович.

Навіщо Україні потрібна реструктуризація боргу

Важливо, що МВФ підтримує процес реструктуризації. Це забезпечує стабільність українського боргу, що відкриває можливості для подальшого фінансування.

«Відповідно, задоволеним залишився Міжнародний валютний фонд, який фактично ініціював цю реструктуризацію. Україна, український борг залишається з точки зору МВФ стабільний. Це означає, що МВФ може надавати нам фінансування і закликати інших міжнародних кредиторів також фінансувати Україну,» – зазначає керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.

Як пояснює фінансовий аналітик Андрій Шевчишин, реструктуризація дозволяє Україні виграти час на вирішення важливих питань, таких як фінансування армії та відновлення країни.

«На найближчі п’ять років це питання не буде гостро стояти, але потім все одно доведеться платити борги. Проте завдяки цим домовленостям у нас є час на спонсорування армії та відновлення країни», — аргументує співрозмовник РБК-Україна.

Источник: www.rbc.ua

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Расписание движения поездов временно изменят на МЦД-4

1 800 000 рублей положено военнослужащему при подписании контракта в ЧВК Ястреб

Крах цивилизации и оскорбление христиан: как мир оценил открытие Олимпиады-2024

Названы самые популярные продукты на столичных ярмарках выходного дня

Музыкальные новости

Гарику Burito устроили сюрприз в радиоэфире

Щедрая душа: стало известно, сколько денег россиянки тратят на мужские украшения

Метаморфозы Гарика Burito: музыканту устроили сюрприз в эфире «Юмор FM»

Назначен новый главный тренер тамбовского ФК "Спартак"

Новости России

Экс-замминистра обороны Булгаков может лишиться звания Героя России

В США оценили перспективы новой войны между Арменией и Азербайджаном

Подполковник МВД заявил о задаче «осветлить» Московскую область от приезжих

Мьянма попросила российские авиакомпании о запуске прямых рейсов

Экология в России и мире

Iris van Herpen haute couture осень-зима 2024

Смириться нельзя выздороветь. Как живут и справляются с трудностями люди, перенесшие инсульт

Российская туристка впала в кому на отдыхе в Турции и попала в заложники

«Норникель» внедрил решения на базе ИИ почти на всех производственных площадках

Спорт в России и мире

Теннисистка Веснина показала свою форму на Олимпийские игры в Париже

Теннисистка Рыбакина снялась с Олимпиады

Андреева стала самой молодой чемпионкой турнира WTA за последние три года

Елена Веснина показала свой номер в Олимпийской деревне: видео

Moscow.media

Беспроводной сканер штрих-кодов SAOTRON P05i промышленного класса

Штат консультантов 1C-практики «Борлас» вырос до 300 человек

В горах Кавказа

В Севастополе подведены итоги работы военных следственных органов Следственного комитета России по Черноморскому флоту в первом полугодии текущего года











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Лавров: России добивается контроля МАГАТЭ за AUKUS

Особенности установки каркасного бассейна

Учёные рассказали, когда и где можно наблюдать метеорный поток Персеиды в 2024 году

Песков заявил, что в России «никто не разговаривает» о мобилизации