В Україні продемонстрували випробування нового реактивного безпілотника Bullet, який призначений для перехоплення ворожих БПЛА, гелікоптерів та інших повітряних цілей. Розроблений для боротьби з розвідувальними та ударними дронами, а також із гелікоптерами противника, Bullet є важливим досягненням у галузі безпілотних літальних апаратів.
Хоча конкретні характеристики Bullet поки що не розголошуються, його потенціал уже викликає інтерес. На відео, представленому розробниками, можна побачити, як безпілотник літакового типу злітає з бетонного покриття, виконує складні льотні маневри й успішно приземляється.
Для навігації Bullet використовує камеру, схожу з тими, що застосовуються у FPV-дронах (з видом від першої особи). У процесі польоту апарат розігнався до швидкості близько 130 км/год, що не є його максимальною швидкістю, враховуючи застосування реактивного двигуна.
Розробка безпілотника Bullet свідчить про прагнення України до створення високоефективних засобів боротьби з повітряними загрозами. В умовах сучасної війни, коли дрони стають дедалі поширенішими, наявність недорогого, потужного і швидкого перехоплювача допоможе істотно підвищити обороноздатність країни.
Майбутні випробування і доопрацювання безпілотника Bullet, ймовірно, будуть спрямовані на поліпшення його технічних характеристик і підвищення ефективності в бойових умовах. Якщо ці завдання будуть успішно виконані, Україна може отримати унікальний інструмент для захисту свого повітряного простору від різноманітних загроз.