За рекомендаціями Бюро економічної безпеки України 207 платникам податків анульовано свідоцтва платника податку на додану вартість. Зазначені компанії в системі електронного адміністрування ПДВ сформували ліміт на суму понад 1,49 млрд грн. Наразі його безпідставне розповсюдження упереджено.
Аналітики БЕБ виявили підприємства, які впродовж двох років сформували значні суми ліміту по операціях з придбання товару, що мають ознаки ризику.
Зокрема товари широкого вжитку, продукти харчування, сигарети купувались у ризикових контрагентів. Надалі їх реалізація не відбувалась. Водночас згадувані компанії понад рік не подавали звітність, не вели жодної діяльності та не сплачували податки. Також жодна з них не мала працівників чи основних засобів для роботи.
Такі ознаки свідчать про те, що сформовані суми ліміту могли бути використані для формування податкового кредиту та мінімізації податкових зобов‘язань підприємств реального сектору економіки.
БЕБ скерувало до Державної податкової служби листи з відповідними рекомендаціями. В результаті 207 компаніям анульовано свідоцтва платника податку на додану вартість.
Також під час інформаційно-аналітичної роботи фахівці БЕБ звернули увагу на тенденцію щодо збільшення кількості спроб поновлення дії раніше скасованих свідоцтв ризиковими платниками податку на додану вартість та поновлення ліміту в СЕА ПДВ в судовому порядку.
Нагадаємо, безпідставне відшкодування ПДВ - одне з найпоширеніших фіскальних порушень. Минулого року аналітики Бюро економічної безпеки упередили 2,1 млрд грн незаконного відшкодування податку на додану вартість.