Добавить новость

Заседание по вопросам развития железнодорожного транспорта прошло в Химках

Итоги дня в РПЛ: «Спартак» обыграл ЦСКА, «Зенит» победил махачкалинское «Динамо»

Футболисты ЦСКА и «Спартака» устроили массовую драку во время матча

Крышу новой школы в ЖК «Мытищи Парк» построят до 15 ноября



Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Зважити дитину до та після годування?

Одним із сталих та поширених міфів про грудне вигодовування є, на жаль, «Треба зважити дитину до годування та після, щоб дізнатися, чи з’їдає вона свою норму». Що ж не так з цим твердженням? Якщо коротко – то все!

На перший погляд, все здається логічним – проста фізика підказує, що якщо ми дізнаємося, скільки дитина важила до прикладання, потім зважимо після, то ми ТОЧНО знатимемо, скільки вона з’їла, так? Так, ми будемо знати, скільки вона з’їла. АЛЕ:

Скільки дитина з’їла САМЕ ЦЬОГО РАЗУ

По-перше, ми дізнаємося тільки те, скільки дитина з’їла САМЕ ЦЬОГО РАЗУ. Але малюк – не робот, і не машина, він жива людина, й прикладається до грудей для РІЗНИХ потреб щоразу. Колись для того, щоб дійсно спокійно поїсти, і в цей раз може добре і довго смоктати та висмоктати багато молока. А в інший раз – для того, щоб допомогти собі заспокоїтися, і буде смоктати тільки поверхнево та не дуже довго, й висмокче зовсім трохи молока. Але, як назло, саме в цей раз дитину захочуть зважити та отримають таку цифру, від якої впадуть у тривогу «дитині мало молока!».

Так, можна почати зважувати дитини ЩОРАЗУ протягом доби. Я навіть знаю не один такий випадок, і їх наслідки – теж. Це несплячі мами, що  тривожаться все більше, та немовлята, що досягли настільки серйозного занепокоєння, що відмовлялися брати груди.

Зважування порушують нормальну фізіологічну поведінку і мами, і дитини

По-друге, зважування до/після порушують нормальну фізіологічну поведінку і мами, і дитини при годуванні грудьми.

Адже мама нервує через цифри, які отримає:

  • У результаті виділяються гормони стресу, які конкурують з гормоном, що відповідає за виділення молока з грудей – окситоцином, та погіршують його роботу.
  • Це призводить до виходу меншої кількості молока та поганого спорожнення грудей.

А дитина переживає, тому що:

  • напружена мама,
  • тому що обстановка нервова,
  • ще й молоко тече не так активно, як завжди.

В результаті гірше та більш нервово смокче, хвилюється, відволікається та висмоктує менше, ніж змогла б отримати спокійною.

Окрім того, для того, щоб зважити після, мама не дає дитині спокійно заснути біля грудей, посмоктуючи час від часу. Тобто кількість отриманого дитиною молока ще більше зменшується. А якщо це «контрольне зважування» відбувається в умовах поліклініки, де «суворі екзаменатори» в особі педіатрів або медсестер пильно стежать за часом та говорять прямо під час «тесту» щось на кшталт: «Повинна висмоктати за 10 хвилин 100 мл!». Можна собі уявити, наскільки нервовими виявляться ці хвилини!

Точність дитячих вагів та зважування

По-третє. Можна дуже багато говорити про точність дитячих вагів та зважування.

  • Будь-яка техніка може бути несправною,
  • в будь-яких вагах може сісти батарейка,
  • вони можуть стояти не на суворо горизонтальній твердій поверхні, а, наприклад, на клишоногій тумбочці, що хитається, в поліклініці або на нерівній підлозі в будинку, що значно знижує точність вимірювань.

До того ж, точність вимірювання дуже сильно залежить від того, чи спокійно лежить дитина на вагах або вона тривожна та постійно рухається. Ну й на солодке – може, для деяких людей це буде новиною, але будь-який вимірювальний прилад має свою встановлену похибку. Зазвичай її межі пишуть в інструкції, вона становить до +/- 5-10 г. Але уявіть собі, що перед «контрольним годуванням» вона піде в «+», а після – покаже «-». Як це вплине на оцінку та аналіз результату? А ще існують помилки не тільки вимірювання, але й саме вагів! У моїй практиці були випадки, коли різні ваги в одному приміщенні показували дані, що відрізнялися на 350 г!

Норма на одне годування

По-четверте. Для багатьох виявиться новиною, але не існує «норми на одне годування». Саме поняття такої «норми» – це калька з нормалізованого, на жаль, в сучасному суспільстві штучного вигодовування. Де, дійсно, ретельно та суворо визначено:

  • скільки мл молочної суміші дитина повинна з’їсти за одне годування,
  • скільки таких годувань на добу
  • та обсяг одержуваної суміші повинні бути в залежності від віку дитини.

Звичайно, ці розрахунки проводилися через те, що, з одного боку, суміш важко перетравлюється й необхідно точно знати, скільки дитині потрібно отримати для росту та розвитку. А з іншого боку, щоб її організм впорався з цією кількістю без серйозних наслідків для здоров’я . Але тут ще втручаються інтереси корпорацій-виробників штучного харчування, які, звичайно ж, зацікавлені в тому, щоб кожен споживач придбав якомога більше їх продукції. Тому ці «норми», що вказані на пачках з сумішшю, зазвичай виявляються завищеними.

Додатково для роздумів.

Так як суміш перетравлюється дуже довго (3-4 години), то дитина на штучному вигодовуванні їсть певну кількість разів на добу, приймаючи кожен раз досить великий обсяг їжі. А немовля на грудному вигодовуванні смокче груди в залежності від своїх потреб, і ці потреби можуть істотно коливатися не тільки між різними дітьми, але навіть у одної і тої ж дитини в різні дні та періоди життя. 

Дитина на ГВ легко перетравлює грудне молоко, тому фізіологічно матиме набагато більше прикладань до грудей (зазвичай це 6-18, але буває і більше, споживаючи на добу в середньому 788 ± 169 з коливаннями від 478 до 1356 мл, і кожен день це може бути інша цифра), ніж малюк на штучному вигодовуванні (має на добу 4-8 годувань загальним добовим обсягом близько літра).

Зрозуміло, що діти на грудному вигодовуванні при великій кількості смоктання можуть дозволити собі у рази менші та щоразу різні порції, що істотно краще для здоров’я як їх травної системи, здоров’я в цілому, так і формування здорової харчової поведінки на все життя.

Знати, скільки дитина з’їдає, не має сенсу!

І, нарешті, найголовніше – по-п’яте. Зважити дитину до та після годування та отримати знання, скільки дитина з’їдає за раз або навіть за добу, жодним чином не допомагає! Чому? Тому що ми не знаємо головного – скільки з з’їденого засвоїться та яка потреба в харчуванні в саме цієї дитини.

Діти різні, хтось чудово набирає на 500-600 мл на добу, а хтось погано на 800, треба, наприклад, 1000 або більше мл для гарного набору ваги та розвитку. Всі діти, як і всі люди в цілому, різні, в них різні потреби організму, різні енергетичні витрати, які змінюються не тільки залежно від віку, але й щомісяця, щотижденя, щодня та щогодини. Взимку, наприклад, енергетичні витрати можуть підвищуватися через необхідність додатково терморегулюватися. Або людина більше енергії витрачає, тому що в неї є особливості здоров’я або життя, на компенсацію яких йдуть додаткові втрати.

Саме тому зважити дитину до та після годування абсолютно не інформативно, а от знати набір ваги за тиждень-місяць, навпаки – дуже інформативно. Це дійсно допомагає достовірно визначити, чи вистачає дитині молока.

Але чекати місяць при недоборі ваги може бути дуже небезпечно. Тоді інколи дивляться прибавку не за тиждень, а за 3-4 дні, і навіть це буде набагато інформативнішим, ніж знати, скільки дитина з’їдає за раз або за добу. Чим менше період зважування, тим менше об’єктивної інформації ми отримуємо.

Важка ситуація з грудним вигодовуванням? Звертайтеся, допоможу!

Авторка — Маргарита Лежепекова, консультантка з грудного годування

Джерела:

Breastfeeding in the 21st century: epidemiology, mechanisms, and lifelong effect Prof Cesar G Victora, MD, et al. 2016

Volume and Frequency of Breastfeedings and Fat Content of Breast Milk Throughout the Day Jacqueline C. Kent at al. Pediatrics 2006

Запис Зважити дитину до та після годування? спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

ЦППК запустила третий поезд ЭП2Д из Москвы до Рязани

Наш американский слон: вывезенный с подконтрольной ВСУ территории гражданин США дал пресс-конференцию в Москве

Четыре грузовика столкнулись и загорелись в Татарстане

Крышу новой школы в ЖК «Мытищи Парк» построят до 15 ноября

Музыкальные новости

Компания «Мария» рассказала о новых решениях для девелопмента на конференции Московского Бизнес-клуба

Благодаря нацпроекту «Культура» школьники Магаданской области путешествуют по Санкт-Петербургу и Москве

AMD's Dr. Lisa Su predicts AI GPU market will grow to $500 billion by 2028 or 'roughly equivalent to annual sales for the entire semiconductor industry in 2023'

Подписывайтесь на наши Telegram каналы!

Новости России

Семью депутата Госдумы обокрал 19-летний молодой человек его дочери

Четыре грузовика столкнулись и загорелись в Татарстане

Детский сад в ЖК «Яуза парк» Мытищ достроят в 2025 году

Дизайнеры из Москвы приняли участие в выездном практикуме проекта «Дизайн-марафон»

Экология в России и мире

Признавшийся России в любви рэпер 6ix9ine оказался в одном изоляторе с P.Diddy

Институт МЧС одобрил инновационный контроль паводков

Токсиколог Кутушов объяснил, почему хочется спать после обеда

Руководство СЛД «Брянск-Льговский» компании «ЛокоТех-Сервис» наградило лучших практикантов из студенческого отряда БГТУ

Спорт в России и мире

Париж (ATP). 1/4 финала. Хачанов сыграет с Димитровым, Зверев – с Циципасом, Руне встретится с де Минауром, Эмбер – с Томпсоном

Рахимова обыграла Приданкину и вышла в 1/4 финала турнира WTA в Цзюцзяне

Россиянка Шнайдер с победы стартовала на турнире WTA в Гонконге

Арина Соболенко уверенной победой стартовала на Итоговом турнире WTA

Moscow.media

Рускеальский экспресс в осенней сказке.

28 октября состоялось расширенное заседание Экспертного совета по совершенствованию законодательства в социальной сфере под руководством заместителя Председателя Госдумы РФ Анны Юрьевны Кузнецовой

Всемирный день городов: «Грузовичкоф» расширяет горизонты

В Мытищах состоялась отчетно-выборная конференция профсоюза жизнеобеспечения











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Четыре грузовика столкнулись и загорелись в Татарстане

Наш американский слон: вывезенный с подконтрольной ВСУ территории гражданин США дал пресс-конференцию в Москве

В России на треть выросло количество сделок с трейд-ин

ЦППК запустила третий поезд ЭП2Д из Москвы до Рязани