Відповідне рішення прийняте за результатами 6-ї генеральної асамблеї FATF, яка проходила 23-28 червня, повідомляє Укрінформ з посиланням на повідомлення віцепрезидента Туреччини Джевдета Їлмаза у соцмережі Х.
"Завдяки плану дій, який ми завершили для запобігання відмиванню грошей і фінансуванню тероризму, Туреччину вилучено з сірого списку. Завдяки такому розвитку подій довіра міжнародних інвесторів до фінансової системи нашої країни ще більше зміцнилася", - йдеться у повідомленні.
Віцепрезидент Туреччини переконаний, що це рішення матиме надзвичайно позитивні наслідки для різних секторів економіки та прискорить приплив міжнародних ресурсів.
"Зростання інтересу до активів у турецькій лірі через прискорення надходження капіталу до нашої країни також прискорить процес дезінфляції", - написав віцепрезидент.
У засіданнях генеральної асамблеї FATF брали участь делегати від понад 200 урядів та організацій-спостерігачів, включаючи ООН, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Інтерпол та Егмонтську групу підрозділів фінансової розвідки.
Раніше загроза застосування американських санкцій до компаній, які ведуть бізнес з Росією, вплинула на турецько-російську торгівлю, порушивши або уповільнивши деякі платежі як за імпортовану нафту, так і за турецький експорт.
Рішення FATF про включення певних країн до "сірого" списку означає, що вони підпадають під пильний фінансовий моніторинг. Зазвичай у такому списку - офшори та країни, які дозволяють здійснювати трансакції в підсанкційні юрисдикції.
Чорний список FATF включає країни, які не мають ефективної системи боротьби з відмиванням коштів або не мають наміру контролювати фінансові злочини. Їхня торгова діяльність не спрямована на запобігання відмиванню грошей, фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, пише Укрінформ.