Осушення природних нерестовищ, загибель ікри та мальків, втрата кормової бази - лише деякі з проблем, з якими стикаються аборигенні представники іхтіофауни Дністра. Ці фактори загрожують істотному скороченню чисельності багатьох популяцій риб і вимагають невідкладних дій.
Шляхи вирішення всіх цих проблем шукали учасники круглого столу "Моніторинг популяції аборигенних видів риб річки Дністер та Дністровського водосховища: охорона та відтворення, досвід та сьогодення". В засіданні взяли участь т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок, представники Чернівецької ОВА, Чернівецького рибоохоронного патруля, ПрАТ "Укргідроенерго", наукових та науково-педагогічних установ.
Зокрема, науковці та державні службовці наголосили на необхідності штучного розведення аборигенних видів риб для підтримання та відновлення їх популяцій. Зокрема, запропонували впровадження Національного плану відновлення вугра європейського, технології введення в аквакультуру та товарного відтворення вирезуба причорноморського, найбільша популяція якого збереглася саме в Дністровському водосховищі.
Запобігти подальшим проблемам також може встановлення штучних нерестовищ для відтворення риб фітофілів, літофітів та псамофілів в умовах падіння рівня води, йдеться в повідомленні Мінагро.