Добавить новость

В Подмосковье появился на свет ребенок с пулей в животе

Популяцию тритонов обнаружили в Бескудниковском районе

Россия призвала страны G20 вместе бороться с растущим госдолгом в мире

Подмосковная спортсменка завоевала «золото» на международных соревнованиях по теннису





Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Роман Терещенко про заходи проти незаконних фінансових операцій та відмивання коштів: стратегії для економічної безпеки

Незаконні фінансові потоки (illicit financial flows, IFF) – це приховане переміщення капіталу через національні кордони. За інформацією бізнес-аналітика та експерта Романа Терещенка, цей процес вирізняється злочинною природою свого походження (наприклад, корупція, контрабанда), підступною мотивацією (наприклад, уникнення оподаткування) або темною метою (наприклад, фінансування тероризму). Фахівець додає, що потоки незаконного капіталу становлять значну частку у глобальній економіці – від 1,4 до 2,5 трильйона доларів США. Така сума вражає та змушує задуматись про необхідність застосування заходів захисту від таких наслідків. Про них і пропонує поговорити Роман Терещенко.

Боротьба з незаконними фінансовими потоками: глобальна проблема та виклик для економіки

Щороку зі світових країн виводяться значні суми незаконних грошей. Як повідомляє експерт, основні практики нелегальних фінансових потоків включають відмивання коштів, використання податкових притулків, а також недобросовісне ціноутворення та виставлення рахунків у торгівлі. Як це відбувається, пояснює Роман Терещенко.

Відмивання коштів - це процес обробки доходів, отриманих злочинним шляхом, з метою приховування їхнього незаконного походження з подальшою легалізацією доходів. Річний обсяг відмивання грошей оцінюється в 800 мільярдів до 2 трлн доларів США.

Неправильне торгове ціноутворення та неправильне виставлення рахунків створюють ситуації, коли експортери можуть зменшувати доходи від експорту у своїх рахунках-фактурах, а імпортери — завищувати витрати на імпорт, вимагаючи від своїх торгових партнерів депонувати залишок на зарубіжних рахунках. Як каже бізнес-аналітик, ці практики в основному зачіпають країни, що розвиваються, і щорічно призводять до втрати до 800 мільярдів доларів США.

Податкові притулки – це місця або країни, які мають достатню автономію для встановлення своїх власних податкових, фінансових, інших законів та правил. Капітал, розміщений через офшорні компанії у таких сховищах, оцінюється в діапазоні від 5000 до 7000 мільярдів доларів США.

Роман Терещенко наголошує на значній загрозі від подібних фінансових злочинів. А щоб зменшити її вплив, пропонує всередині країни та на міжнародному рівні вживати заходів щодо боротьби з IFF. 

Боротьба з міжнародними фінансовими злочинами: глобальні та національні стратегії від Романа Терещенка

Посилення заходів боротьби з міжнародними фінансовими потоками має проводитися як у країні, так і на міжнародному рівні. Як насправді це відбувається на практиці? Аналіз ситуації проводить бізнес-аналітик Роман Терещенко.  

Національні заходи. Експерт вважає за важливе відзначити, що для ефективного відстеження IFF всередині своєї країни, національні уряди мають покращити превентивні заходи. Мова йде про податкові та адміністративні реформи, підвищення ефективності управління, розширення можливостей та технологічну підтримку для боротьби зі злочинністю та корупцією.

- Окрім уже перерахованого, застосування стандартів відкритих контрактів, створення загальнодоступних реєстрів бенефіціарів, забезпечення прозорості даних, підтримка громадянського суспільства та ЗМІ – ось ефективні методи боротьби з IFF, здатні підвищити рівень відповідальності в країні,– висловлює свою позицію Роман Терещенко.

Глобальні дії проти міжнародних фінансових злочинів. У разі появи інцидентів міжнародного фінансового характеру не обійтися без активної міждержавної взаємодії. Роман Терещенко перераховує норми, на підставі яких світові країни протидіють незаконним фінансовим потокам та шахрайству.

Для запобігання небажаному зміщенню прибутку, у листопаді 2021 року Європейський союз ухвалив Директиву про публічну звітність щодо податків у міжнародному масштабі. Цей нормативний акт зобов'язує транснаціональні корпорації з оборотом понад 750 мільйонів євро надавати звітність про свою діяльність, доходи та сплачені податки.

У 2021 році 136 країн підписали угоду про запровадження глобальної мінімальної ставки податку у розмірі 15% для транснаціональних компаній з 2023 року. Це спрямоване на запобігання ухиленню від податків.

У березні 2022 року Європейська Комісія закликала своїх членів "негайно скасувати будь-які існуючі схеми надання громадянства інвесторам" або так звані "золоті" паспорти та посвідки на проживання. Експерти наголошують, що такі механізми відкривають шлях до корупції, відмивання грошей та ухилення від сплати податків.

Важливими аспектами боротьби з міжнародними фінансовими злочинами, з позиції бізнес-аналітика, є повернення незаконних активів та репатріація до країн їх походження. Ініціатива щодо повернення вкрадених активів (StAR) бере активну участь у цих процесах. За допомогою StAR вдалося заморозити чи повернути вкрадені кошти на суму понад 1 мільярд доларів США.

Ознайомившись із основними напрямками незаконних фінансових потоків та сумами нелегальних коштів, які фігурують у світі, Роман Терещенко вважає, що заходи стосовно запобігання такого роду злочинності мають примножуватись та посилюватись. Для цього експерт радить розширити способи аналізу даних у фінансових установах, посилити контроль за грошовими потоками та зробити санкції для шахраїв більш жорсткими. Починати треба з локального рівня, а потім масштабувати процеси глобально.

]]>

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Первым делом марафон, а Лувр - потом

Москва вышла в лидеры по созданию комфортной городской среды

Шансов выжить не было: в Северном районе LADA Granta опрокинулась в кювет

В Москве всерьёз обеспокоились угрозами со стороны отказавшейся от пацифизма Японии

Музыкальные новости

Владимир Путин включил Айсена Николаева в новый состав президиума Госсовета РФ

ЦСКА обыграл "Пари НН" во втором туре Российской премьер-лиги

В Москве состоялся фестиваль «ДэнсхелпФест»

Состав тамбовского ФК "Спартак" пополнил новый нападающий

Новости России

Аналитик Козюлин: Россия может ответить «гиперзвуком» на ракеты США в Германии

Памятная акция к 80-летию освобождения Бреста прошла в Ржевском филиале Музея Победы

В Подмосковье молния ударила в жилой дом

Сразу до +35 градусов: синоптики рассказали, когда снова вернется жара. Ждать осталось совсем недолго

Экология в России и мире

Обложка песни. Обложки альбомов песен. Сделать обложку для песни.

В сети выясняют, чем занимался Пресняков до отъезда

В Москве состоялся фестиваль «ДэнсхелпФест»

Россиян предупредили, что боль в глазах и в пояснице может быть симптомом лихорадки Западного Нила, которую разносят комары

Спорт в России и мире

Теннисистка Веснина показала свою форму на Олимпийские игры в Париже

На церемонии открытия Игр комментатор перепутал мужа Серены Уильямс с персоналом

Мирру Андрееву наградили за первую победу в турнире на уровне WTA

Медведев об игре на грунте на ОИ после травяного сезона: было даже страшно

Moscow.media

В Узбекистане завершили выпуск самой народной модели Шевроле

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: Более 12 тысяч жителей Москвы и Московской области получают повышенную пенсию за работу в сельском хозяйстве

Утро в Кимже...

Дорожный фонд Карелии увеличили на 350 млн рублей











Топ новостей на этот час

Rss.plus






В Москве всерьёз обеспокоились угрозами со стороны отказавшейся от пацифизма Японии

Вертолёт Ми-4: история, достижения, современность

Аналитик Козюлин: Россия может ответить «гиперзвуком» на ракеты США в Германии

Шансов выжить не было: в Северном районе LADA Granta опрокинулась в кювет