Таку думку висловив голова комітету закордонних справ Сейму Польщі Павел Коваль в інтервю Українському радіо, передає Укрінформ.
"Проблема з фермерами і проблема із захистом певних сегментів сільгоспвиробництва буде вирішена. Потрібно кілька тижнів переговорів", - сказав Коваль.
Водночас він відзначив, що попри протести фермерів нічого не змінилося у польсько-українських відносинах. "На політичному і на найвищому рівні вони також дуже добрі. Що стосується блокад і протестів фермерів, то вони сьогодні відбуваються по всій Європі. Я не розумію, чому всі повязують їх з Україною. Вони не стосуються в першу чергу України чи будь-яких українських питань. Вони просто про те, що в Європі впали ціни на зерно, і фермери вимагають компенсації, а уряди окремих країн намагаються допомогти фермерам і захистити певні сектори сільськогосподарського виробництва", - зауважив голова комітету закордонних справ Сейму Польщі.
Він висловив сподівання, що компромісне рішення таки буде знайдено. "Ми знайдемо таке рішення. Але я дуже хочу, щоб протести в Євросоюзі не ототожнювалися з Україною, тому що вони не повязані з Україною, а якщо й повязані, то незначною мірою", - додав Коваль.
За його словами, рішення може бути прийняте упродовж кількох тижнів. "Я думаю, що протягом кількох тижнів це буде. І польський уряд, і український уряд повинні порозумітися, знайти рішення, щоб могли продавати українські товари, але також захистити кілька секторів польського виробництва", - сказав польський парламентарій.
При цьому він наголосив, що ключовим є те, що Польща сьогодні є головною країною, яка домагається більшої кількості боєприпасів для України і підтримки України в рамках НАТО, в Європейському Союзі. Тож польські політики потребують для цього підтримки в суспільстві. "Отже, сільськогосподарські проблеми також потребують вирішення… Якщо ми хочемо допомогти Україні, ми також повинні отримати допомогу нашим фермерам, тому що в демократичній країні це теж повязано", - резюмував політик.
Із 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції й відмова Польщі від європейського зеленого курсу.