Президент Польщі наголосив, що транзитний експорт через країну досі відбувається.
У Польщі підготували транзитні коридори, завдяки яким українське зерно може проходити через Польщу та експортуватися куди потрібно. Ми намагаємося допомогти Україні й тим державам, які потребують цієї допомоги”, — сказав він.
При цьому Дуда зауважив, що польській владі важко змиритись з рішенням Єврокомісії не продовжувати ембарго. За його словами, Польща є самодостатньою завдяки праці фермерів, і полякам «не потрібно українське зерно». Тому, наголосив польський президент, ембарго на українську агропродукцію «було правильним».
Я вважаю, що рішення про заборону продажу українського збіжжя на польському ринку є слушним. Натомість я переконаний, що треба робити все можливе, аби транзит був якомога більшим”, — сказав Дуда.
Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження, термін яких збіг 15 вересня, на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн Євросоюзу — Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.
Попри це рішення, Угорщина, Польща та Словаччина оголосили про запровадження односторонніх обмежень на імпорт українського збіжжя. Крім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.
Україна 18 вересня подала вимоги про проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною в межах СОТ відповідно до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів Угоди про заснування Світової організації торгівлі. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пізніше заявив, що Україна може ввести заборону імпорту певних категорій товарів із тих країн, які не скасують ембарго.