İzmir'deki iki kişinin elektrik akımına kapılıp ölmesinin ardından yeni açıklamalar geliyor. Dün Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu'nun elektrik hattının standartlara çok uymayan bir derinlikte yapıldığını iddia etmesinin ardından Gdz Elektrik'ten de yeni bir açıklama geldi. Firma, altyapı kuruluşu İZSU'nun kendilerine bilgi verilmeden ve onay alınmadan yağmur suyu ızgaraları yapıldığını, bunun şebekeye zarar verdiğini savundu.