Burdur'un Bucak ilçesinde aile işletmesinde çalışırken 4 yıl önce siyasete atılan, geçen yılki seçimlerde milletvekili adayı olan 28 yaşındaki Hülya Gümüş, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde hem kendisi hem de CHP adına ilklere imza atarak belediye başkanı seçildi. Bucak'ta 47 yıl sonra CHP'ye seçim kazandıran Gümüş, hem Burdur'un en genç başkanı hem de ilk kadın başkanı oldu. Hülya Gümüş, "Hamurumuzu da yoğuracağız, yufkamızı da açacağız, yemeğimizi de yapacağız, işimize de bakacağız" dedi.