Çankaya ilçesi Dikmen Caddesi'nde meydana gelen olayda, yol üzerinde sarımsak satan Temel Y. ve arkadaşları, okul çıkışı evlerine giden liseli 5 kız öğrenciye lafa attı. Kısa süreli tartışmanın ardından lise öğrencileri, otobüs durağına geçti. Bu sırada yanında 3 arkadaşı olan Temel Y., minibüsü kaldırıma çıkan öğrencilerin üzerine sürdü.
Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, minibüsün çarptığı öğrencilerden E.Y., S.S.Ö., S.Ü. ve K.Y., düşerek hafif yaralandı. Öğrenciler, hastaneye kaldırılırken, Temel Y. ve arkadaşları minibüsle kaçtı.
Polisin yaptığı çalışma sonucu kaçan Temel Y. ve 3 arkadaşı, yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından 3 kişi, serbest bırakıldı. Temel Y. ise adliyeye sevk edildi. Temel Y., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.