С начала 2024 года подмосковные росгвардейцы выезжали более 32000 раз по сигналу «Тревога»

Известный французский глянец вдохновился фотоснимками орловского фотографа

Вольная борьба: Якутяне в предварительных списках первенства мира в Испании

World News in Polish

Potrójne przełamanie, pierwsze mecze i Fiabema przed Szymczakiem

W gorące, sierpniowe i sobotnie popołudnie Lech Poznań umocnił się w czołówce Ekstraklasy przełamując wiele złych pass. Patrząc na historię gier z Zagłębiem Lubin pełna pula wywalczona na obiekcie „Miedziowych” smakuje nieco inaczej aniżeli 3 punkty zdobyte przy Bułgarskiej np. w rywalizacji z Lechią Gdańsk.

KOLEJNY INTENSYWNY MECZ

Za Lechem Poznań kolejny mecz w sezonie 2024/2025, w którym sporo się nabiegał pokonując dystans 116,04 km. Kolejorz pomimo wyższego posiadania piłki od rywala (54%) przebiegł nieco dłuższy dystans od Zagłębia Lubin (114,12 km).

Lech – Górnik 2:0 (118,01 km)
Widzew – Lech 2:1 (118,36 km)
Lech – Lechia 3:1 (115,35 km)
Raków – Lech 0:0 (119,06 km)
Zagłębie – Lech 0:1 (116,04 km)

PRZEŁAMANIE SOUSY

Afonso Sousa ma już lepsze liczby niż w całym zeszłym sezonie. Obecnie ma na swoim koncie bramkę i asystę, w ubiegłych rozgrywkach zaliczył tylko asystę. Wczoraj Portugalczyk strzelił pierwszego gola od 20 kwietnia 2023 roku (w lidze od 16 kwietnia 2023).

SIERPNIOWE PRZEŁAMANIE

Sierpień to ważny miesiąc w rywalizacji Lecha z Zagłębiem. W dotychczasowej historii gier obu ekip aż 16 z 70 meczów ligowych pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin odbyło się w sierpniu, z czego 13 na wyjeździe. W sierpniu zostało rozegrane choćby pierwsze spotkanie tych klubów, do którego doszło 11 sierpnia 1985 roku w Lubinie (bezbramkowy remis). Do wczoraj ostatnie sierpniowe zwycięstwo w Lubinie odnieśliśmy 20 sierpnia 2005 roku, gdy na starym stadionie triumfowaliśmy 5:4. Podczas ostatnich 10 sierpniowych wizyt w Lubinie drużyna Kolejorza zanotowała bilans 1-6-3, w tym czasie aż 4 spotkania zakończyły się remisem 1:1, w ostatnich 6 sierpniowych meczach w Lubinie strzelaliśmy minimum jednego gola.

WYJAZDOWE PRZEŁAMANIE

Najważniejszą wiadomością soboty było nie pierwsze zwycięstwo w Lubinie od 5 grudnia 2021 roku czy przerwanie złych sierpniowych pass przypomnianych powyżej. Lech Poznań wygrał wczoraj 3 wyjazdowy mecz w 2024 roku, wcześniej triumfował tylko 21 kwietnia nad ŁKS-em w Łodzi 3:2 i 17 lutego nad Jagiellonią w Białymstoku 2:1. Lech Poznań podczas 10 meczów wyjazdowych w tym roku zaliczył bilans 3-4-4, gole: 10:14

KONIEC SERII RYWALA

Przerwanie złych serii pomogło zakończyć też dobre, ale rywala. Zagłębie Lubin przegrało wczoraj u siebie po raz pierwszy od 20 kwietnia, gdy uległo późniejszemu mistrzowi Jagiellonii Białystok. Zespół Lecha Poznań przerwał passę 4 z rzędu domowych gier „Miedziowych” bez przegranej.

DEBIUT JAGIEŁŁO

W 64 minucie na boisku pojawił się wychowanek Zagłębia pochodzący z Lubina, Filip Jagiełło, który wchodząc na murawę został nagrodzony przez miejscowych brawami. 27-latek rozegrał pierwsze spotkanie o stawkę od 27 kwietnia. W swoim Lechowym debiucie wykonał 19 podań, w tym 18 celnych, stoczył tylko jeden pojedynek w środku pola i wdał się w jeden drybling.

GHOLIZADEH SIĘ DOCZEKAŁ

Ali Gholizadeh wreszcie zapunktował. W swoim 17 meczu i 15 ligowym zanotował pierwszą asystę, która na dodatek dała zwycięską bramkę. Irańczyk dnia 17 sierpnia 2024 pojawił się w wyjściowym składzie Lecha Poznań po raz pierwszy od 1 kwietnia.

FIABEMA PRZED SZYMCZAKIEM

Filip Szymczak nie ma ostatnio dobrej passy. W tygodniu udzielił kontrowersyjnego wywiadu, w którym po fatalnym sezonie 2023/2024 polecił ludziom „zacząć krytykę od siebie”, a po meczu z Rakowem Częstochowa spadł w hierarchii napastników za Bryana Fiabemę. W 85 minucie to Duńczyk a nie Szymczak zmienił Mikaela Ishaka. Wychowanek Lecha Poznań, który nie umie strzelić gola od 17 lutego opuścił już drugi mecz w tym sezonie.

PIERWSZY MECZ PINGOTA PO POWROCIE

Maksymilian Pingot wchodząc na murawę w 46 minucie gry zanotował pierwszy występ w tym sezonie i pierwszy o stawkę od 25 maja, kiedy przebywał jeszcze na wypożyczeniu w Stali Mielec. Lewonożny stoper wcześniej ostatni raz zagrał w pierwszym zespole Lecha Poznań dnia 31 października rywalizując w Pucharze Polski z Zawiszą Bydgoszcz.

LECH ZWIĘKSZYŁ FREKWENCJĘ ZAGŁĘBIU

Zagłębie Lubin zaliczyło wczoraj drugą najwyższą frekwencję w historii nowego obiektu. Zeszłoroczny, sierpniowy mecz z Lechem Poznań oglądało na żywo 15813 widzów, ten wczorajszy przyciągnął na trybuny 13331 osób. Wielu kibiców Lecha Poznań kupowało bilety jeszcze w dniu meczu zajmując miejsca na sektorach gospodarzy znajdujących się wzdłuż boiska.

DWA CELNE STRZAŁY

Lech Poznań wykonał wczoraj tylko 2 celne uderzenia. Pierwsze miał w 19 minucie, gdy do siatki trafił Afonso Sousa, drugie w 49 minucie, kiedy Mikael Ishak w bardzo dobrej sytuacji trafił tylko w bramkarza. Po meczu nastąpiła korekta współczynnika xG, który stał po stronie rywala – 1,81 do 0,98. Więcej szczegółowych statystyk w poniedziałkowej dogrywce.

CZTERY PUNKTY W OSIEM DNI

Lech Poznań z dwóch kolejnych wyjazdów do Częstochowy i Lubina przywiózł 4 punkty. Kolejorz nie stracił gola, choć rywale oddali na naszą bramkę aż 32 strzały, w tym 12 celnych. W obronie mieliśmy dużo szczęścia, mieliśmy także dobrze dysponowanego Bartosza Mrozka.

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

The post Potrójne przełamanie, pierwsze mecze i Fiabema przed Szymczakiem first appeared on KKSLECH.com.

«Все еще воюете? Воюем, товарищ Сталин». Как подводные лодки Владивосток охраняли