Экономист Бархота: проекты строительства в Москве отвечают высоким техническим требованиям

Пьяные и агрессивные: на Кузбассе таксист подрался с пассажиркой и ее братом

Пьяный зарезал прохожего в Петербурге, возомнив себя участником «Голодных игр»

World News in Polish

Betlic 1. Liga: Miedź – ŁKS 1:0

W 4. kolejce Betclic 1. Ligi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali na wyjeździe 0:1 z Miedzią Legnica. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Benedik Mioč. Tocząca się w niezłym tempie pierwsza połowa sobotnich zawodów nie przyniosła gola, ale ŁKS na tle gospodarzy w tej fazie spotkania nie wyglądał źle. Po stronie łodzian zgadzało […]

Artykuł Betlic 1. Liga: Miedź – ŁKS 1:0 pochodzi z serwisu ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

W 4. kolejce Betclic 1. Ligi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali na wyjeździe 0:1 z Miedzią Legnica. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Benedik Mioč.

Tocząca się w niezłym tempie pierwsza połowa sobotnich zawodów nie przyniosła gola, ale ŁKS na tle gospodarzy w tej fazie spotkania nie wyglądał źle. Po stronie łodzian zgadzało się kilka rzeczy – agresywny odbiór (nie mylić z brutalnością), pressing na połowie rywala i lepiej od miejscowych operująca piłką druga linia gości (zabrakło w niej Huseina Balicia, który doznał urazu w trakcie rozgrzewki) – wszystko to sprawiło, że nieco więcej graliśmy na połowie Miedzi Legnica, a ta zazwyczaj szukała swoich szans w kontrataku.

Zabrakło kropki nad „i” czyli celnych strzałów (dwukrotnie bez powodzenia próbował z dystansu Michał Mokrzycki; w tym raz po bardzo pomysłowo wykonanym przez przyjezdnych stałym fragmencie gry), wygrania jednego czy dwóch pojedynków w powietrzu i nieco większej precyzji w okolicach pola karnego (np. w 22. minucie Pirulo świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Antoniego Młynarczyka, lecz młody skrzydłowy nie zdołał opanować futbolówki).

Łukasz Grochala | Cyfrasport

Miedź też nie próżnowała, bo choć nieco lepsze wrażenie sprawiał przed przerwą ŁKS, gospodarze zdołali trzykrotnie zagrozić bramce Łukasza Bomby. – Na początku spotkania golkiper z wyczuciem interweniował po strzale z dystansu Iwo Kaczmarskiego, potem piłka wpadła do naszej siatki, ale uratowała nas pozycja spalona Krzysztofa Drzazgi (co nie uszło uwadze arbitrów), a w ostatnich sekundach tej części spotkania ostatni z wymienionych przegrał jeszcze pojedynek z bramkarzem ŁKS-u.

Na początku drugiej połowy podopieczni trenera Ireneusza Mamrota podkręcili tempo i dopięli swego. Już chwilę po wznowieniu gry upiekło się ełkaesiakom, bo piłka po strzale Benedika Miocia poszybowała tuż obok słupka. Następnej okazji, a ta nadarzyła się w 68. minucie, Chorwat nie zmarnował. Szybkie rozegranie zaskoczyło gości, piłkarz Miedzi stanął „oko w oko” z Łukaszem Bombą, ominął go sprytnym zwodem i uderzył do siatki pomimo interwencji na linii bramkowej naszych obrońców.

Zanim do tego doszło dwa celne uderzenia z dystansu oddali Levent Gulen i Antonio Majcenić, a chwilę po stracie gola z bliska, lecz w dobrze ustawionego defensora Miedzi strzelał Andreu Arasa. Zespół trenera Jakuba Dziółki nie rezygnował. Kwadrans przed końcem po krótkim dośrodkowaniu chorwackiego obrońcy ŁKS-u z powietrza uderzył Pirulo, lecz i tym razem górą okazał się Jakub Wrąbel, a w 82. minucie futbolówki zagranej przez Kamila Dankowskiego wzdłuż linii bramkowej nie sięgnął Pirulo.

Niestety, żadna z tych prób nie przyniosła efektu i piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali 0:1 z Miedzią Legnica. W następnej serii spotkań, czyli już w najbliższy piątek, nasi piłkarze zmierzą się na stadionie Króla z Kotwicą Kołobrzeg.

4. kolejka Betclic 1. Ligi | Miedź Legnica – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

• Bramka: 1:0 Benedik Mioč (68)
  • Żółte kartki: Podgórski, Kostka (Miedź), Mokrzycki, Pirulo, Mihaljević (ŁKS)
  • Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice)