Собянин: в квартиры по реновации в Марьиной Роще переедут 3,9 тыс. человек

Ольга Любимова: Росконцерт продолжает реализацию ярких международных проектов

Патрушев сообщил о создании в России Морской коллегии

World News in Polish

ME U22 M: Polacy jako jedyni bez straconego seta podczas tego turnieju

W drugim dniu zmagań mistrzostw Europy siatkarzy do lat 22 tylko Polacy ponownie wygrali swój mecz bez straty seta. Bez większych problemów uporali się z Węgrami, co zapewniło im awans do półfinału rozgrywek. Punktów nie stracili też Francuzi, którzy 3:1 pokonali Włochów. Dwa spotkania skończyły się po tie-breakach. Zwycięstwa za 2 punkty odnieśli Portugalczycy i […]

Artykuł ME U22 M: Polacy jako jedyni bez straconego seta podczas tego turnieju pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

W drugim dniu zmagań mistrzostw Europy siatkarzy do lat 22 tylko Polacy ponownie wygrali swój mecz bez straty seta. Bez większych problemów uporali się z Węgrami, co zapewniło im awans do półfinału rozgrywek. Punktów nie stracili też Francuzi, którzy 3:1 pokonali Włochów. Dwa spotkania skończyły się po tie-breakach. Zwycięstwa za 2 punkty odnieśli Portugalczycy i Holendrzy.

Polscy siatkarze z kompletem punktów

Reprezentacja Polski w środę mierzyła się z Węgrami. Wygrała to spotkanie 3:0. Rywale tylko w trzecim secie próbowali zagrozić naszym siatkarzom. Dwie pierwsze partie Polacy wygrali bez większych kłopotów. Węgrzy nie przekroczyli w nich granicy 20. punktów. Szczegółową relację z tego meczu można odnaleźć tutaj. Biało-czerwonym w zwycięstwie pomogła bardzo skuteczna zagrywka. Posłali aż 11 asów serwisowych, przy tylko 2. przeciwników. Dodatkowo bardzo dobrze radzili sobie też w elemencie bloku. Ośmiokrotnie zamurowali siatkę.

Młodzi reprezentanci Polski wypadli też dużo lepiej w ataku. Skończyli 36 uderzeń, przy tylko 27. Węgrów. Widać gołym okiem, że statystyki przemawiają zdecydowanie na korzyść Polaków. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Piotr Śliwka (15 p.). Na zagrywce oraz w bloku najlepiej zaprezentował się Jakub Majchrzak (4 asy, 4 punktowe bloki). Przypomnijmy, że we wtorek biało-czerwoni również 3:0 pokonali Hiszpanów. Te 2 zwycięstwa zapewniają im awans do półfinału mistrzostw Europy U22.

Polska – Węgry 3:0
(25:15, 25:14, 25:21)

Drugie spotkanie w grupie I było niesamowicie wyrównane. Hiszpania i Holandia wygrywały sety naprzemiennie. Dopiero 5. partia zadecydowała, że zwycięstwo odnieśli Holendrzy. W tie-breaku, na przewagi, wygrali dopiero 17:15. Ten mecz trwał blisko 2,5 godziny. W statystykach oba zespoły miały bardzo porównywalne wyniki. Pomarańczowi lepiej zagrywali, co dało im tę minimalną przewagę. Posłali 7 asów serwisowych, przy tylko 4. rywali. W bloku było bardzo podobnie – 9 do 7 dla Holendrów. Natomiast w ataku więcej punktów wygrali Hiszpanie (67 do 65).

Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył – Guus Boer (21 „oczek”), a po stronie przegranych – Luke Belda de Vial (18 p.). W elemencie bloku najlepiej zaprezentował się – Jelle Bosma. Zamurował siatkę czterokrotnie. Po tym meczu Holandia z 2. zwycięstwami zajmuje drugą pozycję w tabeli, zaraz za Polakami. O pierwsze miejsce w grupie zmierzą się w czwartek o 19:30.

Hiszpania – Holandia 2:3
(25:22, 19:25, 25:16, 23:25, 15:17)

Kolejne 5-setowe spotkanie rozegrali ze sobą Portugalczycy i Czesi. Mimo bardzo złego początku tej potyczki, później południowi sąsiedzi Polski prowadzili już 2:1 w tym meczu, ale wypuścili z rąk zwycięstwo. W ataku i w elemencie bloku oba zespoły wypadły podobnie. Natomiast w polu zagrywki zdecydowanie dominowali zawodnicy z Portugalii. Posłali aż 13 asów serwisowych, przy zaledwie jednym po stronie Czech. Zwycięska drużyna popełniła również mniej błędów własnych. W całym spotkaniu zdobyła o 18 punktów więcej niż ich przeciwnicy.

Najwięcej punktów w tym meczu zdobył Nuno Marques, który zapisał na swoim koncie aż 23 „oczka”. Po stronie czeskiej najlepiej wypadł Matej Pasternak, zdobywca 20. punktów. Aż 7 punktowych bloków zdobył Antonin Klimes, a najwięcej asów zaserwował Portugalczyk  – Bruno Dias. Portugalia z 5 punktami zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli grupy II.

Czechy – Portugalia 2:3
(11:25, 25:21, 25:23, 19:25, 13:15)

W drugim spotkaniu tej grupy mierzyli się ze sobą Włosi i Francuzi. Mimo bardzo dobrego początku i zdecydowanego zwycięstwa w pierwszym secie, Włochy jednak przegrały ten mecz 1:3. Tylko druga i trzecia partia były wyrównane. W pozostałych dwóch przegrany nie przekroczył nawet 15. punktów. Francja zagrała o wiele bardziej skutecznie w ataku (48 do 36. zdobytych punktów). W pozostałych elementach obie drużyny wypadły bardzo podobnie.

Najwięcej punktów zdobyli Francuzi: Hilir Henno (20) i Mathis Henno (18). Po stronie włoskiej najlepiej zaprezentował się Tommaso Barotto (16 p.). Włoch zaserwował też najwięcej asów w całym spotkaniu. Na ten moment obie reprezentacje mają po 3 punkty w tabeli, po odniesieniu 1. zwycięstwa i 1. porażki. O awansie do półfinału rozgrywek zadecydują mecze czwartkowe. Francja zmierzy się z Czechami, a Włochy podejmą Portugalię.

Włochy – Francja 1:3
(25:15, 20:25, 21:25, 15:25)