Władze Kenii przygotowały projekt ustawy, której celem jest walka z dopingiem w sporcie. Dokument zakłada niezwykle surowe kary za posiadanie, rozpowszechnianie lub przyjmowanie niedozwolonych substancji, w tym trzy lata więzienia i wysokie grzywny.
MSZ Ukrainy wyraziło w piątek oburzenie w związku z rewizjami i zatrzymaniami Tatarów, którzy mieszkają na zaanektowanym przez Rosję w 2014 roku Krymie. Ukraińska dyplomacja oświadczyła, że Rosja powtarza wobec Tatarów sowieckie represje z lat 30. ubiegłego wieku.
Twórczyni hitu "Like A Boy" wyznała, że jej pierwszą pracą było strzyżenie włosów.
Prezydent Czech Milosz Zeman oświadczył, że kryzys migracyjny w Unii Europejskiej da się rozwiązać tylko poprzez deportację uchodźców ekonomicznych jak też przybyłych wraz z uciekinierami islamskich fanatyków religijnych.
Adam Hlouszek, nowy piłkarz Legii Warszawa, przed startem wiosennych rozgrywek Ekstraklasy.
Papież Franciszek spotka się na Kubie z patriarchą Cyrylem. To pierwsze w historii spotkanie z moskiewskim patriarchą. Do tej pory, mimo zabiegów Kościoła katolickiego, cerkiew odpowiadała, że nie ma przesłanek do takich rozmów.
Aktor wziął udział w wyprawie samochodowej po Namibii.
Po Seppie Blatterze i Michelu Platinim, także Jerome Valcke doczekał się dyskwalifikacji w związku z potężną aferą w FIFA.
Unia Europejska wezwała w piątek ukraińskich polityków do jedności na rzecz kontynuacji reform, które – jak podkreślono - są istotne dla przyszłości państwa, jego demokratycznego rozwoju i dobrobytu obywateli.
Politycy Platformy - Bogdan Klich i Cezary Tomczyk - zażądali informacji na temat zaangażowania Polski w działania koalicji przeciwko ISIS. Jak podkreśla rzecznik MON, chodzi wyłącznie o zaangażowanie w szkolenia syryjskiej policji.
Z udziałem ponad 30 szefów państw i rządów rozpoczęła się w piątek 52. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa (MSC). Tematem przewodnim trzydniowych obrad będzie sytuacja w Syrii oraz kryzys migracyjny. Do Monachium przybędzie m.in. prezydent Andrzej Duda.
W wieku 44-lat z powodu niewydolności serca zmarł Kevin Randleman, utytułowany zawodnik MMA i były mistrz UFC w wadze ciężkiej.
Sprawa Trybunału Konstytucyjnego czy reformy mediów publicznych są wewnętrznymi sprawami Polski i nie powinny angażować czasu polityków europejskich - powiedziała w piątek w Berlinie premier Beata Szydło. Zapewniła, że "polska demokracja ma się świetnie".
Holenderka Jorien ter Mors zdobyła złoty medal na 1000 m podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w rosyjskiej Kołomnie.
14-letni Michał Górski przez pięć lat zapuszczał włosy. Cel był szczytny. Po wizycie u fryzjera przekazał je na rzecz fundacji, która produkuje peruki dla dzieci po chemio- i radioterapii.
Aktorka nie przejmuje się krytycznymi opiniami o koronkowej, odsłaniającej stanik sukience.
Platforma Obywatelska chce odtajnienia audytu, który miał dowodzić podsłuchiwania dziennikarzy przez poprzednią administrację. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie domniemanej inwigilacji dziennikarzy przez policjantów, badających tak zwaną aferę taśmową. Sławomir Neuman wezwał też ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka do złożenia dymisji.
8 i 9 marca Trybunał Konstytucyjny zbada nowelizację ustawy o TK autorstwa PiS - zaskarżoną przez posłów PO, PSL i Nowoczesnej, a także przez I prezes Sądu Najwyższego, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Krajową Radę Sądownictwa.
Przedmiot odzyskany przez gdańską policję to prawdopodobnie połowa cennej, liczącej kilkaset lat, pieczęci z papieskiej bulli. Została ona wykonana najprawdopodobniej z ołowiu. Przedmiot wystawiony na internetowej aukcji zakupiła za 150 zł mieszkanka Gdańska. Znalezisko zostanie przekazane do zbadania Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa.
Młody bramkarz szkółki FCB Escola Varsovia Marcin Bułka, lada dzień wyjedzie na testy do słynnego klubu.
Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, oskarżył w piątek Rosję o niweczenie wysiłków na rzecz pokojowego uregulowania konfliktu w Syrii poprzez atakowanie ugrupowań opozycyjnych zamiast Państwa Islamskiego.
Czy zacieśnienie współpracy pomiędzy NATO i Unią Europejska może stanowić remedium na pogarszający się stopień bezpieczeństwa Starego Kontynentu? Tak uważa generał Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.