תא"ל דן גולדפוס עבר הרבה כמפקד אוגדה 98 בחודשי המלחמה, אבל את הרגע שבו נחשף לזוועות המסיבה ברעים לא ישכח • "סוף העולם - ראיתי גופות נשרפות, ירויות, ואלה לא חיילים אלא בנות בבגדי יציאה, חבר'ה צעירים" • בראיון הוא חוזר אל הכאוס בימים הראשונים ("פקודות? לא קיבלתי שום פקודה עד ליום שני בבוקר") • מודה שהופתע ממורכבות מערך התת־קרקע של חמאס ("הכל רשת אחת גדולה שאפשר להיכנס אליה במעבר ארז ולצאת ברפיח") • וחוזר אל הביקורת על הופעתו מול התקשורת: "אמרתי דברים טריוויאליים. יש לנו אחריות. מנהיג הוא לא רק מנהיג פוליטי"