Ռազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Երեկ կեսօրին (!) Գյումրու կենտրոնական (!!) փողոցներից մեկի ավտոբուսի կանգառում մարդկանց աչքի առաջ (!!!) 4-5 հոգի դուրս են եկել...
В целях безопасности в Казани отменены все уличные мероприятия, подразумевающие скопление людей.
Բեռնատարը գազ էր տեղափոխում:
4000 դոլար՝ յուրաքանչյուր չորրորդ նորածնի համար։ Ազգային բարերար Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000-ական ԱՄՆ դոլար։ Սա ուղղակի ֆինանսական աջակցություն չէր, այլ ուղերձ՝ ընտանիքը զորացնելու և հայրենի հողում ծնունդն արժևորելու։ Սամվել Կարապետյանը բարեգործական ամենամյա ծրագիրն իրակացրել է Հայաստան Համահայկական հիմնադրամի միջոցով։ Արխիվային այս կադրերը 2019 թվականի միջոցառումից են։
Վրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը։
44-օրյա պատերազմում զոհված Գևորգ Վիրաբյանի քրոջ՝ Տաթևիկ Վիրաբյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Բա լավ ՀՀ-ում մի հատ նորմալ կապի օպերատոր չկա՞, որ ժուլիկությամբ չի զբաղվում, այլ նորմալ կապ է...
СК расследует уголовное дело по статьям об оказании услуг, не отвечающих требованиям безопасности и халатности.
Բացի այդ, Կվրիվիշվիլին տեղեկություններ է ներկայացրել տրանսպորտային նոր նախագծերի մասին, որոնք կամրապնդեն երկու երկրների փոխադարձ կապերը։
«Հանգամանալի քննարկվեցին աշխարհասփյուռ հայության և հայոց պետականության առջև ծառացած հիմնախնդիրներն ու մարտահրավերները, այդ ուղղությամբ համակարգված, ցանցային աշխատանքների իրականացման հարցերը», - փոխանցում է ՀՅԴ Բյուրոն:
+Հայաստանի Հանրապետության և Զիմբաբվեի Հանրապետության միջև տեղի են ունեցել առաջին քաղաքական խորհրդակցությունները՝ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանի և Զիմբաբվեի արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարարության մշտական քարտուղար Ալբերտ Չիմբինդիի գլխավորությամբ:
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էլինար Վարդանյանը գրում է․ «Ովքեր դիտել են «Մեր բակը» ֆիլմը, կհիշեն էնտեղ մի հատված կար, որտեղ Լալան ասում էր....
««Թրամփի խորհուրդը». հետխորհրդային չափում» վերտառությամբ գրառմամբ ռուս վերլուծաբան Սերգեյ Մարկեդոնովը տելեգրամյան իր ալիքում անդրադարձել է Վաշինգտոնում կայացած ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հիմնադրած «Խաղաղության խորհուրդ» միազգային կազմակերպության առաջին նիստին։
Խստորեն դատապարտում ենք Բարձրագույն դատական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջով 2026թ. փետրվարի 20-ին տարածված հայտարարությունը` այն որակելով որպես փաստաբանների ու իրավապաշտպանների քննադատական խոսքը լռեցնելու և նրանց մասնագիտական գործունեության նկատմամբ ճնշում գործադրելու անթաքույց փորձ: Բարձրագույն դատական խորհրդին վերագրվող այս հայտարարությունը անցնում է փաստաբանական համայնքի հետ ինստիտուցիոնալ հարաբերությունների ընդունելի սահմանները: Ուստի նման գործելաոճը վտանգավոր է նաև փաստաբանական համայնքի և
Ակտիվիստ Էդուարդ Հայրումյանը ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Շատ տհաճ նախադեպ, որի արձագանքից պարզ կդառնա, թե իրականում ինչպես է վերաբերում Երևանի քաղաքապետ Տիգրան...
Մոտոցիկլավարը զրկված է եղել այն վարելու իրավունքից։
«Հայաստանի բժշկական հաստատությունների միություն» ՀԿ-ի ընդլայնված կազմի հետ նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հերթական հանդիպման օրակարգում Առողջության համընդհանուր ապահովագրությունն է եղել՝ բարեփոխմանն առնչվող բովանդակային ու տեխնիկական հարցերով։
Տոնական ցերեկույթին երեխաները հանդես են եկել ռուսական և հայկական ժողովրդական պարերով, բանաստեղծություններով ու երգերով:
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 22-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում կնվազի 3-5 աստիճանով։
Հունիսի 7-ին ժողովուրդը գնահատական կտա ՔՊ-ական իշխանության անփառունակ կառավարմանը։