Քանի որ Թրամփը քննարկում է Իրանի կառավարության հետ գործ ունենալու տարբեր տարբերակներ, այդ թվում՝ սահմանափակ հարվածներ, փորձագետները զգուշացնում են, որ Իրանի վրա հարձակումը
Կլիչկոն, ի նշան շնորհակալության, պատվո շքանշանով է պարգևատրել Իդալգոյին։
Այսօր Գյումրու «Հոկտեմբեր» կինոթատրոնում «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորների հետ հանդիպման ժամանակ քաղաքացիներից մեկը հետաքրքրվեց, թե ինչպես է լուծվելու Բաքվի բանտերում գտնվող հայ գերիների վերադարձի ու նաև քաղբանտարկյալների հարցերը։ Պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանն ասաց․ «Գերի ունենալը համազգային ամոթ է։ Դուք ասում եք՝ ինչ եք պատրաստվում անել, ես կարող եմ ներկայացնել, թե Հայ Դատի գրասենյակներն ինչ են անում ամեն
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրառմամբ․ «Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով...
Հանցագործությունը կատարել է նա, ով շրջափակել է 120 000 մարդու, նրանց մատնել սովի, վտարել նախնիների հողից: Ու հիմա դատում են նրանց առաջնորդներին նրա համար, որ փորձել են իրենց ժողովրդի համար ապահովել կյանք և արժանապատվություն: Իսկ Հայաստանի կառավարությունը
Այսօր Գյումրու «Հոկտեմբեր» կինոթատրոնում այս քաղաքի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ Արցախից բռնի տեղահանված քաղաքացիներից մեկը «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Սեյրան Օհանյանին հարցրեց՝ ինչո՞ւ հնարավոր չէ բոլոր ընդդիմադիրները միավորվեն ու սև և սպիտակի բաժանող իշխանությանը հեռացնեն։ Նա նաև հարցրեց՝ ինչպե՞ս են պատկերացնում Արցախի հարց լուծումը։ «Երկրորդ հարցից սկսեմ․ պատասխանը միանգամից ասեմ, որ Արցախի հետ կապված հարցի հիմնական լուծման ուղին
Գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Աշոտ Հարությունյանն այն կարծիքին է, որ առանց ծրագրերի, զուտ եղանակային պայմաններով պայմանավորված՝ գյուղատնտեսությունը չի կարող զարգանալ։
Հայ բեռնափոխադրողները պարբերաբար են բախվում այս խնդրին: Անցած տարի ալկոհոլ տեղափոխողներն էին շաբաթներ, երբեմն ամիսներ անցկացնում Լարսի և Գեզիի անցակետերում,
Իշխող ուժից պարզաբանել են, թե ինչպես թույլ չեն տալու «Գյումրի 2»-ը։
Գագիկ Ծառուկյանը մասնակցել է «Մենք մասնակիցն ենք պատմության կերտմանը» խորագրով ցուցահանդեսին։
Իրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Արթուր Ղամբարյանը գրում է. «Բարձրագույն դատական խորհրդի հայտարարությունը, դատավորներին փաստաբանների քննադատելուց պաշտպանելու մասին, չզարմացրեց. որևէ կերպ պետք է...
Ранее Верховный суд США признал, что закон о чрезвычайных экономических полномочиях, на основании которого Трамп вводил импортные пошлины, не позволяет ему этого делать.
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով, Գեղարքունիքի մարզի քրեական ոստիկանները ու Սևանի քննչական բաժնի քննիչները պարզել են դեպքի հանգամանքները և կասկածյալներից 2-ին հայտնաբերել են.
Եվ բնականաբար հարց է առաջանում, թե որքա՞ն պետք է մնա այդ գումարը սիմվոլիկ: Մինչդեւ Հայաստանի ընտրության ավա՞րտը, թե մինչեւ Հայաստանի հանրության՝ ամենայն ադրբեջանականի
Այսօր՝ փետրվարի 21-ին, սպանություն է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 13:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Գեղարքունիքի վարչությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ դանակահարված վիճակում Սևանի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի։ Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հիվանդանոց են մեկնել Գեղարքունիքի մարզային քրեական վարչության ծառայողները՝ վարչության պետ Սանթուր Դուրգարյանի գլխավորությամբ։ Արդեն
Անընդունելի է, որ հայ մարդը գա Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Մայր Տաճարի վրա, ընդհուպ՝ ոտքով հարվածի Մայր Տաճարի դռանը, որի առաջ մենք բոլորս ծնկի ենք իջնում։ Բայց նրանք մեր հոգևորականներին և հատկապես Վեհափառ Հայրապետին չեն կարող հունից հանել։ Իրենք ուզում են, որ իրենց հետ հեռակա բանավեճի մեջ մտնենք, բայց մենք պիտի խոսենք մեր հավատացյալների հետ՝ […]
Գործողությանը մասնակցել են շուրջ 650 ժանդարմ և վարժեցված շներ։
Раненый скончался в больнице, не приходя в сознание.