ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Այսօր Մայրենի լեզվի օրն է։ Կային ժամանակներ, երբ հայերենը որպես մայրենի լեզու ընդունելը հայ լինելու կարևորագույն չափանիշներից էր։Վերջին...
Ռուսների հարվածների հետևանքով վիրավորներ կան Օդեսայում, Սումիում և Խերսոնում:
Փետրվարի 28-ին Մոսկվայում մեկնարկում է շախմատի «Aeroflot Open» ավանդական միջազգային մրցաշարը։ Մասնակցության հայտ ներկայացրել է 180 շախմատիստ, որից 61-ը՝ գրոսմայստեր։ Ներկայացուցչական այս մրցաշարում Հայաստանից հանդես են գալու գրոսմայստերներ Հայկ Մարտիրոսյանը, Արամ Հակոբյանը, միջազգային վարպետ Վահե Սուքիասյանը, ՖԻԴԵ-ի վարպետներ Միքայել Մանվելյանը, Էդգար Հայրապետյանը, Ռուդոլֆ Փաշիկյանը, Մանվել Առաքելյանը։ Աշոտ ՀԱԿՈԲՅԱՆ
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև լարվածության սրման ֆոնին Հորդանանի «Մուվաֆակ Սալթի» ռազմաբազայում ամերիկյան տասնյակ ինքնաթիռներ են նկատվել: Այս մասին հաղորդում է New York Times-ը՝ հղում անելով արբանյակային պատկերներին և թռիչքի տվյալներին։
Грузовой автомобиль перевозил газ.
Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել:
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը հանդիպել է Գյումրու թիվ 1 ավագ դպրոցի աշակերտներին և ներկայացրել է իր գործունեության ուղղություններն ու լիազորությունների շրջանակը:
Երևան քաղաքում՝ Փետրվարի 21-ի ցերեկը, 22-ի գիշերը, 23-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-ի գիշերը, 24-25-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև, փետրվարի 26-ին՝ թաց ձյուն և ձնախառն անձրև։ Հանրապետության տարածքում` Փետրվարի 21-ի ցերեկը, 22-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-25-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ՝
Հինգ իրավապաշտպանների նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել․ «Խստորեն դատապարտում ենք Բարձրագույն դատական խորհրդի ֆեյսբուքյան էջով 2026թ. փետրվարի 20-ին տարածված հայտարարությունը` այն...
На праздничном утреннике ребята выступили с русскими и армянскими народными танцами, со стихами и песнями.
Բնակավայրն անցել է «Արևմուտք» զորախմբի ստորաբաժանումների վերահսկողության տակ: