Добавить новость

МО: Пилоты ВВС США активировали вооружение при сближении с самолетами России

Колокольцев: некоторые страны Запада намерены исключить РФ из Интерпола

Живем, как после инсульта. Переболевшие ботулизмом рассказали, что ощущают

Новый папа. Может ли отчим заменить ребёнку настоящего отца

World News in Hungarian


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Cameron szövetségesei közé sorolják Budapestet

  • Az Open Europe kutatóintézet hazánkat is azok közé a tagországok közé sorolja, amelyek általában támogatóan viszonyulnak majd a David Cameron által előterjesztendő EU-reformcsomaghoz.
  • A legkeményebb diónak az EU-n belüli bevándorlók jóléti juttatásainak London által óhajtott korlátozása ígérkezik
  • Az Open Europe várakozásai szerint Belgium, Luxemburg és Spanyolország mutathatja a legelzárkózóbb magatartást a brit igényel teljesítése elől

Egy neves londoni kutatóintézet Magyarországot is azon EU-tagok közé sorolja, amelyek általánosságban rokonszenvvel viseltetnek a brit EU-tagság paramétereinek módosítására vonatozó igények iránt. Az Open Europe két nappal a brit igények írásos formában történő átadása előtt tett közzé egy összeállítást az egyes tagállamok brit követelésekhez való várható hozzáállásáról.

A londoni agytröszt David Cameron listájának öt fő pontját illetően próbálta felmérni a tagállami támogatás, illetve elutasítás mértékét.

A fő brit követelések a következők:

1. Az eurózónán kívüli országok jogainak szavatolása;

2. A „minél szorosabb unióra” vonatkozó, szerződésben rögzített cél törlése;

3. A más tagállamokból érkező bevándorlók (és munkavállalók) szociális kedvezményekhez való hozzáférésének korlátozása;

4. A tagállami parlamentek ahhoz való jogának biztosítása, hogy „piros lapot” mutathassanak fel a nekik nem tetsző jogalkotási kezdeményezéseknek;

5. A belső piac mélyítése, a szabadkereskedelem előmozdítása és a bürokrácia csökkentése.

A kutatóintézet térképet készített arról, hogy az egyes tagállamok hogyan viszonyulnak en bloc, és külön-külön a brit igényekhez. Az Open Europe Írország, Dánia, Hollandia, Svédország, Finnország és Magyarország esetében tartja a legvalószínűbbnek azt, hogy általánosságban támogatni fogják a brit igényeket. Ebből az országcsoportból is kiemelkedik Írország és Dánia, amelyeket minden más országnál hátrányosabban érintene Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból. Az Open Europe egyik korábbi elemzése szerint Írországnak 2030-ban 1,1-3,1 százalék körüli GDP-veszteséget jelentene a Brexit (brit kilépés).

Hollandia miközben nagyjából-egészében megengedően viszonyul a brit követelésekhez, várakozások szerint sokkal óvatosabb álláspontot foglalhat el az euróövezeten kívüli országoknak nyújtandó biztosítékok kérdésében, mert egy EU28-as szinten egységesebb EU-t preferálna.

Az Open Europe várakozásai szerint Belgium, Luxemburg és Spanyolország mutathatja a legelzárkózóbb magatartást a brit igényel teljesítése elől, nem utolsó sorban azért, mert ezek az országok érzelmileg erősen kötődnek az európai integrációhoz és elleneznek minden olyan lépést, ami az ezzel ellentétes irányba hat.

Ami a várható magyar hozzáállást illeti, a brit agytröszt szakértői az öt említett brit igény közül háromban Budapest erős támogatására számítanak. Ezek: az euróövezeten kívüli országok érdekeinek védelme, a mind szorosabb unió elutasítása és a nemzeti parlamentek jogosítványainak megerősítése. Nem világos, vagy sokkal tartózkodóbb (akár elutasító is) lehet a magyar álláspont viszont az uniós állampolgárok jóléti rendszerekhez való hozzáférésének kérdésében, és a kifejezetten liberális belső piaci brit megközelítés kapcsán is.

Az Open Europe várakozásai szerint az EU-n belüli migránsokra vonatkozó szabályok módosításának elérése lesz a legkeményebb dió a brit kormány és a partnerek között folytatandó tárgyalásokon. Miközben az Egyesült Királyság nem elszigetelt ebben a kérdésben, számos tagállam aggódik amiatt, hogy a brit miniszterelnök alá akarja ásni a személyek szabad mozgásának alapvető jogát és korlátozni kívánja a szigetországban élő saját állampolgáraik jogait. A szakértők szerint a lengyel választások miatt egy időre befagytak az erről folyó egyeztetések, de nemsokára újraindulhatnak.

A második legnehezebb kérdésnek az eurózónán kívüli országoknak felajánlandó biztosítékok kitárgyalása ígérkezik. Bár Németországnak, Franciaországnak és Olaszországnak sincsenek ezzel szemben elvi kifogásai, az ördög a részletekben lesz – mutat rá az elemzés. A belül lévők számára ugyanis aligha lenne elfogadható bármi is, ami korlátozná az eurózónán belüli mélyebb integrációt, illetve különleges jogokat biztosítana a brit pénzügyi szolgáltatásoknak és a londoni City-nek.

A nehézségi fok alapján a kutatóintézet várakozásai szerint a tagállami parlamentek hatásköreinek bővítése lehet a következő a listán. Az EU-szerződés ugyan már lehetőséget biztosít a parlamenteknek (8 törvényhozásnak) a sárga lap felmutatására, de egyes tagországok attól tarthatnak, hogy ez könnyen féket rakhat a további integrációra.

Kevésbé ellentmondásos lehet a „mind szorosabb unióra” vonatkozó kitétel mellőzése (ne legyen érvényes minden tagállamra). A tagállamok vezetői ugyanis 2014 júniusában már kinyilvánították, hogy ez az elv lehetőséget ad arra, hogy az egyes országok az integráció különböző útjain haladjanak.

Cameron listáján a legkevésbé ellentmondásos pont a belső piac további liberalizálása, a bürokrácia csökkentése és a szabadkereskedelem lehet. Mivel ezeken a területeken a Juncker-bizottság eléggé aktív, inkább az a kérdés, hogy a brit miniszterelnök milyen további eredményeket tud majd felmutatni. Az Open Europe arra is felhívja a figyelmet, hogy egyes országok számára léteznek kényes területek, mint Németországban a professzionális szolgáltatások verseny előtt való megnyitása, vagy a transzatlanti partnerséghez (TTIP) csak feltételesen meglévő francia támogatás.

Az elemzés arra is kitér, hogy a kívánságlista egyes elemeiről többségi szavazással dönthetnek majd a tagállamok, míg más kérdésekben követelmény lesz az egyhangúság, ami a kisebb országoknak is nagyobb beleszólást adhat. További tisztázandó kérdés, hogy szükség lesz-e az EU-szerződések módosítására, amire több tagállamnak (köztük Franciaországnak) sincs ingerenciája, míg mások nyitottabban viszonyulnak a kérdéshez. Az egyik lehetőség a britekkel kitárgyalt módosításoknak egy következő szerződésmódosítás (ez előbb-utóbb úgyis elkerülhetetlenné válik, még 2020 előtt) során történő beemelése.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

В московском сквере под Липецком можно поиграть в интерактивный морской бой и прокатиться на качелях с подсветкой

Могут ли проблемы со строительством домов в Южно-Сахалинске привести к трагедии?

Реконструкция бассейна «Бригантина» продолжается в Мытищах

Живем, как после инсульта. Переболевшие ботулизмом рассказали, что ощущают

Музыкальные новости

«Спорт вдохновляет»: судебные приставы Кузбасса приняли участие в молодежном спортивно-туристическом мероприятии «Гонка профсоюзов - 2024»

Запад в истерике: как Путин посетил Вьетнам и Северную Корею

Бастрыкин потребовал доклад о расследовании уголовного дела из-за нападения своры собак на ребенка в Забайкалье

Минское «Динамо» обыграло «Неман» в центральном матче 13-го тура чемпионата Беларуси

Новости России

РЕПОРТАЖ: Яростный стройотряд

В России напрочь забыли шедевр кино: в СССР этот фильм смотрели семьями

Прокуратура Москвы: рабочий погиб, упав с высоты на объекте в Огородном проезде

Выпускники Москворецкой гимназии в Воскресенске получили аттестаты

Экология в России и мире

Главный врач клиники микрохирургии глаза АйМед Элина Санторо: как защитить зрение при просмотре ТВ

Armani Privé, кутюрная коллекция осень-зима 2024

Самой популярной солнцезащитной оптикой в Махачкале стали очки бренда Polaroid

Дарсонваль: что это, в чём польза, против угрей, выпадения волос и себореи

Спорт в России и мире

В Беларуси отреагировали на неожиданное решение Арины Соболенко

Рейтинг WTA. Калинская дебютировала в топ-20

Россиянка Эрика Андреева вышла в финал квалификации Уимблдона

Теннисистка Анастасия Тихонова вышла в ½ финала квалификации Уимблдона

Moscow.media

ТСД промышленного класса Saotron RT-Т510

Портативный ТСД корпоративного класса Saotron RT-T70

Как повысить эффективность бизнеса: 8 причин сотрудничать с крупным грузоперевозчиком

Состоялась церемония вручения премии Men Today Trends











Топ новостей на этот час

Rss.plus






"Нуклеаризация" Сеула и Токио.В качестве ответа на российско-северокорейский договор Вашингтон угрожает расширением "атомного клуба"

"Теперь полный запрет": кому грозит штраф за остекление балконов уже летом 2024 года

Колокольцев: некоторые страны Запада намерены исключить РФ из Интерпола

Россия внесла в "стоп-лист" 36 граждан Новой Зеландии