Vékony, de nagyszerű győzelmet aratott a magyar baloldal és a liberálisok szövetsége 2002 áprilisában. 2004 augusztusára azonban elfogyott az ötven százalékos közalkalmazotti béremelés, a 13. havi nyugdíj okozta választói elégedettség, az uniós csatlakozás büszkesége sem javított a helyzeten. Medgyessy Péter körül elfogyott a levegő, amit az is jelzett, hogy kétségbeesetten azt javasolta: az összes párt egy közös EP-listán induljon.
Október 1. óta működik Budapesten is az új háziorvosi ügyeleti rendszer. Megmutatja, hogy miképpen nem tudott megbirkózni a feladattal a szervezéssel megbízott Országos Mentőszolgálat vezetése. Most nem elsősorban a munka szakmai oldalát teszem szóvá, hanem a kommunikációt. Hiszen az Országos Mentőszolgálat még megszólítani sem tudja az állampolgárokat: a szórólapokat legalábbis „Kedves betegünk!”-nek címezték.
A magyarokból – miközben jellemzően azt állítják, hogy elégedettek az életükkel – ömlik a keserűség. A nagy többség úgy érzi, hogy nem kap elég megbecsülést, nincs elegendő fizetése, nem képes megfelelően érvényesíteni az érdekeit.
Patthelyzet alakult ki.
NER-es elődjeihez hasonlóan ő sem tényező – mondta lapunknak Szentpéteri Nagy Richard az államfő szokatlan megnyilvánulásairól.
A kabinet frissen elfogadott közlekedési stratégiájában 2035-ig egyetlen fillért sem szánnak a napi 135-170 ezer embert szállító HÉV-vonalak fejlesztésére. Nagy a zavar a fejekben.
A Tisza Párttal a magyarországi politika alapkarakterét akarjuk megváltoztatni, mert az embereknek elegük van abból, hogy a politikusokat nem lehet számonkérni, és azt gondolják róluk, hogy úgy sem az lesz, mint amit mondanak – mondta el a Népszavának adott videóinterjújában Nagy Ervin színművész, aki a legnagyobb ellenzéki párt egyik legismertebb arca.
Már csak Baróti Lajos előzi meg az olasz-magyar szakembert.