„Kui istun Nõmme turul Buxhöwdeni kohviku ees, siis võin kindel olla, et mingi aja pärast tuleb keegi, kes küsib, kas sõda jõuab Eestisse või ei jõua. Ja kuhu peaks põgenema,“ räägib tähetark Igor Mang. „Inimesed on sõjaga ära hirmutatud.“ Samas pageda pole kuskile, nendib ta, sest turvalisi kohti on maamunal väga vähe järele jäänud.
Pärast eelmise enampakkumise nurjumist leidis kaitseministeerium uue ostja Tallinnas Narva maantee 8 asuvale büroohoonele, kus on tegutsenud kaitseressursside amet ja reservohvitseride kogu. Ostjaks on Siamco Invest, kuid ettevõtte plaanid hoonega ei ole veel lõplikult paika pandud.
USA tulevane president Donald Trump kavatseb ametisse saades nõuda teistelt NATO riikidelt kaitsekulutuste tõstmist viiele protsendile sisemajanduse kogutoodangust (SKT), mis ületab praegust taset rohkem kui kaks korda, kirjutab lääne meedia.
Paljudel inimestel on raskusi hommikuse ärkamisega, mis sageli kaasneb unisuse ja sooviga tagasi magama minna. Verywell Health pani kirja seitse tõhusat nippi, mis aitavad sul kergemini ärgata.
Kas ka sina oled postkastis toidupoodide sooduspakkumiste lehti vaadates ohanud, et keegi võiks aidata välja raalida neist soodsaima? Toidutare ja kliendilehed.ee tulevad siinkohal appi. Oleme sinu jaoks välja otsinud, milline võiks pakkumisi arvestades olla lähiajal sulle odavaim pood. Vaata pakkumisi kliendilehed.ee
Vastus: pakirobotitel, nagu paljudel teistelgi robotitel, on sageli tugevalt arendatud tehisaru osa, kuid kehaline tarkus on vaeslapse osas, mistõttu igas väiksemaski ootamatus olukorras jääb ta keha jänni. Näiteks looduses pole ükski organism arenenud nii, et aju ja keha on lahus.
Katmaks varjupaigateenusega kaasnevaid kulutusi ja motiveerimaks varjupaiga elanikke iseseisvasse ellu naasma, plaanib Pärnu linnavalitsus teenuse tasuliseks muuta.
Kaunista juustukoogist valmistatud magusaid ampse vastavalt sündmusele või hooajale.
Kohus karistas tingimisi vangistusega bussijuhti, kes tabati Pärnus kriminaalses joobes: purju jõi juht ennast sõidupausi ajal.
"Ma ei olnud kunagi enne Aasias käinud. Läksime kohe sinna elama," ütles viljandlannast koolitaja Kai Oja. Kümme kuud koos oma kolme pojaga Kagu-Aasias Indoneesias Balil andis selguse, miks on seda saart nimetatud paradiisisaareks ja miks selle kutse on väga paljudele nii tugev. Esimesel õhtul tabas peret aga ootamatus.
Saksa autohiid Volkswagen jõudis ametiühinguga IG Metall kokkuleppele kärpeplaanis, mille kohaselt ühtegi tehast Saksamaal koheselt kinni ei panda, kuid 2030. aastaks koondatakse umbes 35 000 töökohta.
IT-visionäär Jaan Tallinn leiab, et paljude inimeste ja isegi IT-entusiastide ebamugavustunne AI suhtes on täiesti põhjendatud. Samas ei saa tehisaru edasiarendamisele enam kätt ette panna, kuigi meie jaoks on kaalul praktiliselt kõik – inimkonna allesjäämine. Senitehtut pole võimalik tagasi pöörata. Samas ei tohiks lubada AIdel isekeskis oma voli järgi projekte teha.
Kas põhjakorealastest on rindel kasu? Kiievit tabas 20. detsembri hommikul pommirahe.
Eesti jalgpallikoondise esiväravavahi Karl Jakob Heina koduklubi Real Valladolid sai Hispaania kõrgliigas hooaja 12. kaotuse, kui jäi võõrsil 0:3 alla Gironale.
Näpi küla topograafia ei tule Tähenduse teejuhtide veergudel jutuks esimest korda. „Vihmane pärastlõuna Näpi küla äärealadel vaba vee ääres kuulub mu õnnelike lapsepõlvemälestuste hulka,“ kirjutasin ma lehe 32. numbris („Õnnelik lapsepõlv“, 6.23). Nimetatud number oli pühendatud sellele, kust kõik alguse saab, ja sisaldas peale minu veel kuue kaasautori lapsepõlvepildikesi.
Sport on läänemaailma jooga – nii kinnitab Briti bioloog Rupert Sheldrake raamatus „Kuidas minna edasi“. Sheldrake tutvustab kõnealuses teoses ja sellest kaks aastat varem ilmunud raamatus „Teadus ja vaimne praktika“ ühtekokku neljateist enamikele religioonidele ühist spirituaalset praktikat. „Kuidas minna edasi“ esimene peatükk kannab pealkirja „Spordi spirituaalne pool“. „Suurem osa inimesi ei pea sporti vaimseks praktikaks,“ arutleb autor selle alguses, „sport tundub olema veel iseäranis ilmalik.“... Читать дальше...
Episood nr 12Elasin 60–70-ndatel Rakveres Pikal tänaval, kus Vallimägi oma uhkete varemetega oli meie, poisikluttide, võrratu seiklusmaa. Ohtlik ronimiseks ning äge luuremängudeks.
„Ma ei taha mugavust, ma tahan jumalat, ma tahan lugeda luulet, ma tahan tunda tõelist ohtu, tahan vabadust, headust ja süütunnet.“ Nii vastab Aldous Huxley kuulsaimas teoses „Hea uus ilm“ Metslane maailmakontrolörile Mustapha Mondile, kui too pakub talle võimalust elada üdini kontrollitud, isoleeritud ja turvalises heaolukeskkonnas. Metslane valis teisiti, keeldus mugavusest ja täielikust kontrollist, võitis omale õiguse olla vahel ka õnnetu, kuid jääda seejuures siiski inimeseks. Huxley osutab oma 1932. Читать дальше...
Elan väikeses alevis nimega Näpi, mis asub Rakvere vallas. Minu kodukoht on armas ja rahulik paik, kus tunnen end turvaliselt ja tuttavalt. Kuid tänavu, pärast gümnaasiumi lõpetamist, otsustasin astuda sammu, mis viib mind tuttavast välja – ma valisin teadlikult vaheaasta kõrgkooli minemise asemel. Ma olen 19-aastane neiu, kes on alati armastanud kunsti ja unistanud sellest, et tulevikus pühendada ennast sellele valdkonnale, kuid hetkel tundsin, et vajan vaheaega, et areneda ja õppida midagi uut. Читать дальше...
Kui su lapsepõlv möödub Rakveres, usud kõike endaga toimuvat äärmustena. Ei ole seal suurimat igavust, ega kusagil midagi põnevamat kui hetkes nimega praegu. Sa kas julged või ei julge ja teed või jätad tegemata. Kui sinu eakaaslased said lapskuulsusteks televisioonis, siis perifeeriamehed said kuulsaks hoovides ja tänaval. Mul oli julgust.
Olen Rebane – Sirje Rebane. Nimest lähtuvalt oleks paslikum rääkida kavalusest, aga eks selle loomariigi esindajad pea ka julgusega rinda pistma. Nii minagi. Tagantjärele tarkusena oli paras julgustükk aastakümneid tagasi Võrumaa tolm jalgadelt pühkida ja pärast Tartu peda lõpetamist Virumaale koolmeistriametisse tulla. Aga siia ma tulin ja siia ma jäin. Enam-vähem sellest ajast tuli minu ellu ka rahvatants.
Kuidas mõõta julgust? Pole selleks ei mõõteriista, arvutamise valemit ega mõõtühikut. Tegemist on subjektiivse, indiviidist lähtuva omadusega, mis avaldub erinevates olukordades. Turvalises keskkonnas, näiteks rannas lebades, lihtsalt jalutades, igapäevaseid toimetusi tehes pole julgust vaja. Kriisiolukordades, kus on tarvis kiirelt otsustada ja probleeme lahendada, on julgus väärt abimees. Ta on tugi, millele saad toetuda.
Viis aastat tagasi vestluses Peeter Helmega tõdesime, et kümnendi algusest peale on liberalismi ja mitmekultuurilisuse mõistete tähendus muutunud, ja sellest tulenevalt ka ühiskonna sihid – kõigile võrdsete võimaluste loomise asemel on eesmärgiks saanud kõikide võrdsuse kehtestamine. Ja see ei erine palju sellest, mida Lenin ja Stalin taotlesid, ainult et keskmes pole mitte sotsiaalsete klasside varanduslik, vaid eri identiteedirühmade kultuurilise kapitali võrdsus.