Rohkelt auhinnatud austria kirjanik Karin Peschka luges kevadel Tallinnas rahvusraamatukogus toimunud autoriõhtul ette oma viimasest romaanist «Dschomba», mis ei ole küll veel eesti keelde tõlgitud, kuid ette loetud osad on eesti keelde pannud Tartu Ülikooli germanistika tudengid Hella Liira juhendamisel. Autoriõhtule Tallinnas eelnes seminar austria saksa keele eripäradest tudengitega Tartus. Peschka oli Baltimaade ringreisil.
Sotsiaalmeedias meekollast «Natuke suure» kaanepilti nähes tekkis mu kehas kohe isu seda kätte võtta. Vanasti öeldi, et raamatukaane kujundus peab nii tugev olema, et see jääb riiulil teiste raamatute seast silma.
Oma magistritöös sellele küsimusele vastust otsima hakates olin veendunud, et tüüpilise kunstiostja põhimotiiv on soov eristuda ja samas kuuluda. Rõhutada oma isiku erilisust ning anda märku oma kuulumisest haritud ja kultuursete inimeste hulka, kelle juurde käib loomulikult kunst.
Kunstnik ja muusik Jimmy Cautyst rääkides peaksime ilmselt võtma teemaks väljaspoolsuse. Väljaspool süsteemi on ta asunud nii muusiku kui ka kunstnikuna (anti-art öeldakse tema kunsti kohta).
Üks California sekt kasutab patustajate ära tundmiseks niisugust meetodit: nad on palmide alla püstitanud sauna, kahtlusalune aetakse lavale ja antakse kuuma – tema higi maitstes saab aru, kas pahad kemikaalid on keres. Meile põhjamaalastele tundub see sama jabur kui Ari Asteri jaanipäevafilm «Midsommar», aga jaburus on oluline loominguline koostisosa Yorgos Lanthimose viimases filmis «Lugusid headusest».
Johnny Cash on üks kõigi aegade kuulsamaid kantrimuusikuid. «Songwriter» on paarkümmend aastat maamullas puhkava legendi viies postuumne album, mille on kokku pannud ja produtseerinud tema poeg John Carter Cash.
Võtan, kahetsus hääles, jutuks selle soomlaste inetu põdraks nimetamise. Vodkaturistid ongi podrad, vastab Juhani mulle. Need ei ole kultuursed inimesed. Tõuseme kohvikulauast. On aeg Argentina tangot tantsima minna.
Soovitab kirjandustoimetaja Andres Herkel.
Avalikkuse ees särav, kuid samas väga peidulise eluviisiga Mart Sander (see pole isegi tema õige nimi) loob lugusid, laule, maale ja filme ning omandas hiljuti ka doktorikraadi. Mida tahab ta saavutada ja mida on selleks ohverdanud?
Pärast Ühendkuningriigi üleeilsetel parlamendivalimistel kindla võidu noppimist lubas peaministriameti üle võtnud Tööpartei juht Keir Starmer muuta riigi kurssi pärast konservatiivide 14 aastat kestnud võimu, ehitada maa «telliskivihaaval» uuesti üles ja taastada rahva usalduse poliitikute vastu.
Südasuvine retk RMK uusimal matkarajal Eestimaa kirdenurgas viib sinna, kus tuleb nähtavale paljugi ootamatut, mille olemasolust enamikul vaevalt aimu on. Mitmesugused ohud luuravad seal ka.
Ostjad on aina hinnatundlikumad, kuid seda, milliseid kaupu alla hinnata, otsustab aina suuremal määral tehisintellekt.
Tänavu toimus pärast viieaastast pausi taas rahva meelisüritus Õllesummer. Ühel korraldajatest on võimsa festivali kõrvalt käsil aga teisigi projekte.