Zastupuje 750 nejlepších hokejových hráčů světa. Ne jako agent, ale jako odborář, který jim s vedením ligy vyjednává co nejlepší podmínky. Marty Walsh se v rozhovoru pro Forbes ohlíží za svou pozicí ministra v americké vládě či starosty Bostonu a popisuje, jak ve městě udržet ty nejlepší technologické firmy.
Je vtělením amerického snu. Nebo možná typicky bostonského. Marty Walsh odešel ze školy, aby dělal dělníka na stavbě, po vzoru svého otce. A skončil jako starosta Bostonu a později jako americký ministr práce v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Od loňska vede asociaci hráčů NHL. Právě v rámci slavnostních úvodních zápasů zámořské ligy zavítal do Prahy.
V Severní Americe fandové mezinárodní hokejové zápasy často opomíjejí. „Olympiádu ale ve velkém sledují a budou sledovat i Světový pohár. Zvláště při účasti hráčů z NHL. Vážně chceme, aby proti sobě nastoupili jen ti nejlepší alespoň každé dva roky,“ tvrdí v rozhovoru pro Forbes Walsh.
Kromě své pozice vrchního odboráře nejlepší hokejové ligy světa se rozmluvil také o svém přátelství s kandidátkou na americkou prezidentku Kamalou Harris, vlivu českého hokejisty Davida Pastrňáka na celý Boston či o radách, které by dal českým byznysmenům v USA.
Momentálně jde na platy hráčů padesát procent z této sumy. Je to zkrátka to, co bylo vyjednáno mezi hráčskou asociací a ligou. V minulosti byla i doba, kdy měli hráči z tohoto koláče ukrojeno 57 procent. Pak ale přišla výluka v sezoně 2012/2013 a poměr klesl na padesát procent. Dnes to funguje tak, že máte určený platový strop, pro všechny týmy stejný, a tato částka se dělí napůl. Půlka na smlouvy hráčů včetně zdravotní péče a penzí.
To nevím. Ale nemusíme se bavit jen o rozdělení vygenerovaných zisků padesát na padesát. Vždy se dají vyjednat lepší podmínky ve smlouvách. Nemusíte kvůli tomu měnit platové stropy.