Krásné ráno! Dnes se dozvíte o osudu „britského Billa Gatese“, zbohatnutí zakladatele Spotify i o celosvětovém zbláznění do zázračného Ozempicu.
Páteční Espresso přináší před horkým víkendem přehled toho nejžhavějšího, co byste si měli přečíst.
Komu se nelení, tomu se zelení. Anebo také ne. Ukázalo se, že nový šéf Starbucks Brian Niccol nelení a z domova do práce létá 1600 kilometrů firemním tryskáčem. Jenže to je v rozporu s postojem společnosti k ochraně životního prostředí. Tak jak teda, Briane?
Život je jako bonboniéra. Společnosti Nestlé ale nyní moc nechutná, zažívá totiž pokles ceny akcií a nedostatečnou výkonnost. CEO Mark Schneider tak po osmi letech odstupuje.
A přece se třpytí. Botswana hlásí neuvěřitelný nález. Druhý největší diamant světa byl objeven v dole vlastněném kanadskou firmou Lucara Diamond. Lucky Lucara!
Svět podle Eka. Ze začátku se myšlenka vydělávat legálně na streamování hudby zdála být čirým bláznovstvím. Dnes je zakladatel Spotify bohatší než Taylor Swift.
O pět déle. Češi se dožívají v průměru 76 let, Češky dokonce 82 let. Dobu prožitou ve zdraví chce rovnou o pět let prodloužit projekt Ministr zdraví chirurga Tomáše Šebka. Jeho mecenáši se stali podnikatelé Václav Dejčmar, Alexandra Kala a Karel Bern.
Tip Forbes Espressa: V srdci hor. Společnost Niseko redefinuje prémiové bydlení v Česku. „Stavíme jen tam, kde bychom sami chtěli žít,“ říká majitel Adam Kuchař. S důrazem na kvalitu, design i lokalitu přinášejí projekty, které vycházejí vstříc i nejnáročnějším klientům.
Ozempic. Frčí na něm Elon Musk, Kim Kardashian i Oprah Winfrey. Snadno zhubli, rozpovídali se o tom a svět se rozhodl jít v jejich šlépějích. Jak se ale daří zázračnému léku v Česku?
Voda se zavřela. Zpráva italských médií udělala definitivní tečku za spekulacemi o osudu miliardáře Mikea Lynche, jehož jachta se potopila u Sicílie. Tragická smrt „britského Billa Gatese“ připomněla jednu z nejhorších korporátních akvizic v dějinách.
Vokurka, sirupy a kyselka. Jablonecká firma Kitl začala vyrábět sirupy v roce 2017. Před dvěma lety začala do láhví stáčet i tamní kyselku. Dnes firma Jana Vokurky dosahuje tržeb kolem 118 milionů korun.
Přeji pohodový pátek,
Julie, Forbes