Добавить новость

Уборку и благоустройство территорий провели в 15 округах Подмосковья

Самарская команда побывала на финальных испытаниях всероссийского конкурса «Это у нас семейное»

Хуснуллин: условия программы "Семейная ипотека" могут быть изменены

«Я не хочу умирать, но готова»: куда пропала победившая рак легких Евгения Симонова

World News in Czech


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Prsteny a hodinky moci. Které smart gadgety používají čeští byznysmeni?

V rámci ankety Forbes jsme se zeptali, které smart gadgety používají Jaroslav Beck, Martin Žufánek, Jana Lvová, Petr Kasa, Jan Sýkora, Lubo Smid a Božena Řežábová.

Zdraví, spánek, okysličení krve, teplotní senzor, bankovnictví. Dnešní chytré gadgety mají mnoho podob a umějí skoro nekonečnou řadu funkcí a způsobů monitoringu. Při dlouhodobém měření dokážou třeba poznat, že na jejich majitele něco leze ještě předtím, než začne cítit příznaky. Mnozí pak na základě dat mění svůj den či nashromážděná data sdílejí s lékaři.

Gadget se stává součástí života, stává se nutností, zálibou i závislostí. Co je pro jejich uživatele nejdůležitější a jaké gadgety jim vyhovují?

Jaroslav Beck

Pomohlo mi to pochopit, jak zůstat co nejvíce produktivní.

Foto Jiří Turek, Jana Jabůrková

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Používám kombinaci Apple Watch Ultra a Oura Ringu. Dříve jsem používal také Veri senzor, abych věděl, jaké jídlo mi razantně zvyšuje hladinu cukru.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykl?

Tuto kombinaci používám zhruba tři roky.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Pomohlo mi to pochopit, jak zůstat co nejvíce produktivní a celkově v dobré náladě bez dalších suplementů a nějaké zásadní námahy. Stejně tak jaké jídlo na mě nemá dobrý vliv, co se týče klidové tepové frekvence nebo zvýšení hladiny cukru. To vše má vliv i na kvalitu spánku. 

Martin Žufánek

Mám rád svoje gadgety.

Foto Michael Tomeš

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Jako správný nadšenec jsem vyzkoušel velkou řadu různých vychytávek a postupem času zůstal u těch, které mi pomáhají se zdravím a spánkem. Jde o aktuální model Apple Watch Ultra, chytrý prsten Oura a panel s červeným světlem Mito Light Biohacker 4.0.

U Apple Watch je to jednoduché, jde o prodlouženou ruku mého telefonu, kterou ani nepovažuju za gadget, ale za nutnost. Hodinky používám výhradně jako měřič fyzické aktivity a tepové frekvence, s níž mám dlouholeté problémy.

Oura mi pomáhá pochopit spánek a co vše jej dokáže rozhodit. Nedostatek spánku je moje největší slabina a nejvíc na to trpím. S tím mi pomáhá i každodenní terapie červeným světlem pomocí panelu Mito Light. Díky němu se mi podařilo srovnat cirkadiánní rytmus a zlepšovat regeneraci po cvičení. Za dvacet minut mě to dokáže docela slušně nakopnout dál.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykl?

Apple Watch mám od jejich představení a od té doby je nosím. Mám tedy dlouholetá data o své kondici. Musel jsem si ale na jejich nošení dlouho zvykat. Jsem milovník a sběratel klasických mechanických hodinek, které nasazuju zcela automaticky po ranní hygieně. Když jsem je musel nahradit digitálkama, trvalo to.

Začal jsem dokonce nosit Apple Watch na pravé ruce a na levé mechanické, ale to už moc nedělám. Lidé na to divně koukali. A já se přitom pouze snažím pochopit své zdraví pomocí chytrých hodinek.

Naopak Oura padla na prst jako ulitá a od první chvíle nevím, že prsten mám. Letos spolu slavíme tři roky nonstop nošení. Červené světlo zkouším teprve od letošního jara, ale zapadlo do mé každodenní rutiny naprosto přirozeně.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Data jsou ze všeho nejdůležitější. Bez dat, výsledků jakéhokoli snažení, se nikam neposuneme. Pár lidí mi řeklo, že by se mi lépe spalo, kdybych nevěděl, co mi na to řekne nějaký prstýnek. Ale jak se zlepší sportovec bez stopek? Jak se posunete při hubnutí, když nemáte váhu?

Měření a data jsou fakt důležitá a bez nich to jde mnohem hůře a pomaleji. Kupříkladu data z hodinek pravidelně posílám svému kardiologovi a ten podle toho upravuje medikaci. Až tak je to propojené.

Poslední měsíce mám konečně pokles klidové tepové frekvence a když jsem to poslal panu doktorovi, tak upravil dávku léku ze sta miligramů na 25. Bez těch dat bychom to nevěděli a třeba rok, do další kontroly u doktora, bych zbytečně baštil moc silné léky. Mám rád svoje gadgety.

Jana Lvová, Mastercard

Na platební prsten si zvykám dobře a ráda jej nosím, protože se mi líbí jeho vzhled.

Foto Mastercard

1. Které chytré gadgety jste zkoušela a proč máte ty současné?

Co se týče gadgetů, tak jsem velká průkopnice ve využívání platebních funkcionalit, které se snažím zkoušet jako první. Co se týče jiných funkcionalit, tak jsem asi dost pozadu.

Mám platební prsten, který jsem si již kdysi vyzkoušela v Anglii. Teď používám platební prsten od firmy Niceboy, který jsme před pár měsíci uvedli nově na český trh.

Při běhání a rychlé chůzi používám hodinky Garmin Forerunner 265, které jsem si vybrala před Apple Watch a Fitbit kvůli přesnosti měření pulsu a trasy pomocí GPS technologie. Mám starší model, který má základní funkčnost, mně ale stačí.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykla?

Na platební prsten si zvykám dobře a ráda jej nosím, protože se mi líbí jeho vzhled. Můj prsten zatím kromě plateb nic jiného neumí, ale prý bude za chvíli i prsten, který bude měřit různé ukazatele vašeho zdraví či spánku.

Hodinky nosím jenom při sportu. Musím se ale přiznat, že asi nevyužívám všechny funkcionality. Mně jde hlavně o měření rychlosti, vzdálenosti, času, pulsu a trasy.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Myšlenka nonstop sledování tělesných funkčností, pokud nemám zdravotní problém, mě moc neláká. Přijde mi, že by mě to spíše stresovalo, než přineslo zdravotní výhody. Navíc si nedokážu představit spát s prstenem nebo hodinkami. Takže se prozatím spoléhám spíše na pravidelné zdravotní kontroly a naslouchání signálům svého těla.

Data, která mi ukazují hodinky, používám pouze pro úpravu mého sportovního výkonu. Po sportu se ráda podívám na uběhnutou trasu a počet spálených kalorií. Motivuje mě to k dalším výkonům. Data s nikým nesdílím, protože nevím, jak by mi to mohlo pomoci.

Petr Kasa, Pilulka

Zvykl jsem si velmi rychle.


1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Historicky jsem zkoušel už mnoho gadgetů, nejdůležitější je pro mne spolehlivost a výdrž baterie. Proto jsem jako rekreační sportovec zakotvil u modelu Garmin Venue 3. Jsou to již několikáté garminy, které používám, a jsem velmi spokojen.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si zvykl?

Chytré hodinky používám již mnoho let, aktuální model je minimálně pátý. Zvykl jsem si velmi rychle. Nejprve jsem je používal na sport, poslední roky jsem si zvykl i na funkce, které sledují primárně zdraví a fyzickou kondici.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Výsledky z hodinek sleduji pravidelně a výstupy konzultuji se svými lékaři. Mám několik oblíbených hodnot, na které se dívám skoro každý den. Například kvalita spánku, variabilita srdečního tepu nebo okysličení při sportu.

Jan Sýkora, WOOD & Co

S lékaři nemám problém data sdílet, ale zatím je to moc nezajímá.

Foto Michael Tomeš

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

V současnosti používám chytře samonabíjející se hodinky Sequent, což je projekt, v němž jsme i investory. Jsou superlehké, vypadají jako normální hodinky a nikdy se nemusejí nabíjet. 

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si na ně zvykl?

Používám je zhruba tři roky. Ale úplně spokojený jsem se stávajícím modelem Sequent SolarCharger – solárně nabíjející se.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

Přes data se snažím o trošku zdravější životosprávu. Tedy moc pozdě nevečeřet, méně alkoholu a trochu se hýbat. S lékaři nemám problém data sdílet, ale zatím je to moc nezajímá.

Lubo Smid, STRV

Za poslední čtyři roky, co kvalitu spánku sleduji, se mi každý rok o kousek zlepší.

1. Které chytré gadgety jste zkoušel a proč máte ty současné?

Celkově rád zkouším nové věci a baví mě získaná data analyzovat a dělat různé experimenty, abych si vyladil své fungování každý den. Takže jsem toho za poslední roky vyzkoušel opravdu hodně. Dneska nosím trojici zařízení, která mám na sobě každý den – Apple Watch Ultra, Oura Ring třetí generace a Whoop.

Každé je lepší v určitém aspektu, a proto stále používám všechny tři. Apple Watch používám převážně na měření sportovních aktivit. Whoop pak dokáže nejlépe analyzovat spánek a regeneraci po náročném tréninku. V Oura mám nejdelší historii dat a přijde mi to jako nejuniverzálnější zařízení.

2. Jak dlouho je používáte a jak dlouho trvalo, než jste si na ně zvykl?

Apple Watch používám přerušovaně od jejich první verze. Ouru konzistentně poslední čtyři roky a Whoop jsem si pořídil až na začátku letošního roku. Nevím, na co jsem tak dlouho čekal. Je to pro mě taková radost, že nebylo náročné ani jedno ze zařízení zařadit do svého fungování. Každopádně přidaná hodnota se zvyšuje s tím, jak dlouho člověk zařízení používá. Není tak důležité srovnání s ostatními, ale se sebou samotným.

3. Jak nakládáte s daty, které vám zařízení ukazuje?

S lékaři data sdílím spíš výjimečně. Bohužel stále nejsou systémy tak propojené a lékaři zvyklí na to, že bych je mohl jen pozvat do mého Apple Health například. Takže většinu dat používám k vlastní analýze a zároveň vybraná data sdílím s různými AI nástroji.

Díky tomu, že už mám data za několik let, tak vidím, jak se díky implementovaným změnám postupně mé výsledky lepší. Za poslední čtyři roky, co kvalitu spánku sleduji, se mi každý rok o kousek zlepší. To samozřejmě nejde donekonečna, ale zatím se to daří díky novým návykům, které na sobě zkouším.

Božena Řežábová, Gamee

Foto Jiří Turek, Jana Jabůrková

Já moc chytré gadgety nepoužívám. Přijde mi, že se pak lidé příliš spoléhají na gadget a klidně i vypnou mozek. Potřebují gadget, aby jim řekl, jestli se vyspali nebo jim není dobře.

To je samozřejmě schválně přehnané. Je to ale trochu jako závislost na navigaci. Když jezdím stále jen s navigací, cestu si prostě nepamatuju, nemusím, město neznám.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Житель Чувашии отправился в Волгоград на велосипеде, чтобы поздравить маму с днем рождения

Алексей Вязовский, Сергей Линник: Столичный доктор. Кодекс врача

Ночью ПВО уничтожили 27 беспилотников над территорией двух областей

Блогер Эдвард Бил задержан за хулиганство в Москве

Музыкальные новости

Shaman объяснил, почему выступил у посольства США в Москве

Заинтересовавший Владимира Путина хит семьи Рыбачевых презентовали на радиостанциях «Газпром-Медиа»

Филиал «Красноярский» компании «ЛокоТех-Сервис» стал партнером создания образовательно-производственного центра

Собянин: Благодаря программе реновации будут созданы новые места для отдыха

Новости России

Как Россия спаслась от глобального цифрового сбоя

В правительстве РФ допустили, что условия программы "Семейная ипотека" будут пересмотрены

Самарская команда побывала на финальных испытаниях всероссийского конкурса «Это у нас семейное»

Владимир Ефимов: жилье по программе реновации построят в рамках реализации еще девяти проектов КРТ

Экология в России и мире

Жаркий движ «Браво, артист» на Черноморском побережье

Сеть клиник «Будь Здоров» открывает новое направление лечения — ВМАС-терапию

Заводы АО "Желдорреммаш" выбирают лучших в своей профессии

Заинтересовавший Владимира Путина хит семьи Рыбачевых презентовали на радиостанциях «Газпром-Медиа»

Спорт в России и мире

«Такими вы их никогда не видели». ATP опубликовала видео с Медведевым и Рублёвым

Уроженка Самарской области выступит на Олимпиаде в Париже

Панова и Сизикова вышли в финал турнира WTA в Палермо в парном разряде

Саснович вышла в четвертьфинал турнира WTA-250 в Будапеште

Moscow.media

Стресс увеличивает риск тромбоза глубоких вен, показало исследование

Сила «Грузовичкоф» – в корпоративной культуре 

БМВ слетел с дороги: водитель погиб, четверо в больнице

Владислав Овчинский: жители дома на Радужной улице начали переезд в новостройку по программе реновации











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Как Россия спаслась от глобального цифрового сбоя

Самарская команда побывала на финальных испытаниях всероссийского конкурса «Это у нас семейное»

Ефимов: предприниматели выкупили у Москвы 240 арендованных помещений с января

«Я не хочу умирать, но готова»: куда пропала победившая рак легких Евгения Симонова