Добавить новость
World News


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Šimečka kritizoval Fica za vyjadrenia pred študentami: Je to zostarnutý diktátor, odtrhnutý od reality

Šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka kritizoval premiéra Roberta Fica za jeho vystúpenie pred študentami na škole v Poprade.

VIDEO Fico poslal popradských študentov bojovať na Ukrajinu. No tak si štrngajte, reagoval v obklopení ochranky

Fico posiela študentov do vojny

Fico okrem iného povedal študentom, že by mali ísť do vojny na Ukrajine. 

“Posiela mladých ľudí v Poprade bojovať na Ukrajinu. Uráža študentov, ktorí s ním nesúhlasia a nechá robiť lynčujúce tlačovky na Úrade vlády kvôli kresbám kriedou na ulici. Pôsobí už ako od reality odtrhnutý, zostarnutý diktátor, tesne pred zrútením svojho režimu,” uviedol v reakcii Šimečka. Dodal, že mladí ľudia majú vlastný názor.

Členka Výboru Národnej rady pre vzdelávanie, vedu, mládež, šport a cestovný ruch Tina Gažovičová uviedla, že študenti svoj názor dokázali dnes, keď prišli oblečení v čiernom na prednášku Roberta Fica a po jeho urážkach diskusiu opustili.  

"Boja sa, že mladí chcú zmenu"

Podľa Gažovičovej nie je problém v tom, aby politici hovorili s mladými ľuďmi - práve naopak. Avšak skutočný dialóg musí byť obojstranný.

“Politici, ktorí majú moc od ľudí, musia vedieť znášať aj verejnú kritiku. Fico namiesto toho uráža mladých ľudí, pohŕda nimi, zastrašuje ich a šíri nepravdy. Posielať mladých ľudí za nesúhlas bojovať na Ukrajinu nie je partnerská diskusia. Podobne, ako keď im premiér odkazoval facky,” vysvetlila. 

“Včera priamo z Úradu vlády odzneli vymyslené tvrdenia o údajnej manipulácii. V Smere sa boja skutočnosti, že mladí chcú zmenu. Nie ďalšiu vládu Roberta Fica, ktorý blúzni o zmanipulovanom referende a vyzdvihuje Putina,” zdôraznila Gažovičová.  

Ocenila, keď študenti slušne a nenásilne vyjadrili svoju nespokojnosť zoči voči vládnej moci.

“Využívajú slobodu, za ktorú ich rodičia bojovali v roku 1989. Ficova vláda sa nám snaží nahovoriť, že toto nie je dovolené. Práve na zhromaždeniach k 17. novembru po celom Slovensku im odkážeme, že sa ich nebojíme,” uzavrela.

Fico reagoval na odchod študentov

Na Okresnom úrade v Poprade diskutoval v piatok premiér Robert Fico so študentmi. Väčšina zúčastnených bola v čiernom oblečení, chceli tak vyjadriť nesúhlas so súčasným smerovaním krajiny.

Časť študentov z diskusie odišla skôr. Beseda sa mala pôvodne konať minulý týždeň na pôde Gymnázia Dominika Tatarku v Poprade. Termín presunuli pre zmenu v pracovnom programe predsedu vlády.

Na stretnutí s Ficom sa zúčastnilo približne sto študentov z troch miestnych stredných škôl. „Práve v Poprade diskutujeme o medzinárodných vzťahoch a predstavte si, máme aj rozdielne názory,“ uviedol Fico v statuse na sociálnej sieti.

Neskôr na sociálnej sieti reagoval aj na predčasný odchod časti študentov. „Keď mali možnosť diskutovať, odišli. No prišli ďalší, pripravení diskutovať a rešpektovať iný názor, lebo bez neho nie je slobodná diskusia a bez slobodnej diskusie nie je demokracia,“ vyhlásil predseda vlády.

Читайте на сайте


Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. Абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city
Музыкальные новости
Новости России
Экология в России и мире
Спорт в России и мире
Moscow.media










Топ новостей на этот час

Rss.plus