Løten-rettssaken starter i dag
I dag starter rettssaken mot kvinna i 40-årene som er tiltalt for drap og likskjending etter at levninger fra Ole Andreas Sønstvedt (37) ble funnet på en gård i Løten i januar 2024.
Påtalemyndigheten mener kvinna drepte Sønstvedt med øks, for så å partere og brenne levningene på en bålpanne. Kvinnen nekter for å ha noe med drapet å gjøre. Ifølge hennes forsvarer, Svein Holden, fastholder hun at hun var ufrivillig vitne til at tre ukjente personer drepte Sønstvedt.
Det er satt av fem uker til saken i Østre Innlandet tingrett på Hamar. Første dag av rettssaken skal aktørene i tingretten blant annet på befaring på gården i Løten. Kvinnen skal også starte sin forklaring mandag. Rettssaken starter klokka 09.30.