Mees van Wingerden tekent voor twee seizoenen bij
Mees maakte vorig seizoen zijn debuut in het team van Snackpoint Eaters Limburg. Hij kwam als 19-jarige verdediger over van Den Bosch, nadat hij al op Zweedse en Amerikaanse ijsvloeren ervaring had opgedaan, alsmede bij Nationale U18- en U20-teams.
Mees miste door een blessure de seizoensopmaat – de wedstrijden om de Beker van Nederland tegen Utrecht Dragons – maar was daarna 40 wedstrijden lang onafgebroken in de Geleense defence te vinden. Helaas eindigde zijn seizoen zoals het begonnen was: met een blessure. In de eerste ronde van de CEHL play-offs brak hij zijn pols.
Hoe heeft hij het seizoen 2024-2025 beleefd? “Ik kijk met gemengde gevoelens terug op het afgelopen seizoen,” aldus Mees. “De bekerfinale in Neuwied was natuurlijk een absoluut hoogtepunt, en ik heb echt genoten van de sfeer in een vol Glanerbrook. Helaas zaten voor mij de play-offs er na een halve wedstrijd al op, en dat zorgt toch wel voor een bittere nasmaak.”
Dat hij zich op zijn gemak voelt bij Snackpoint Eaters Limburg blijkt met name uit de verlenging van zijn verbintenis in Geleen met maar liefst twee jaar. Mees daarover: “Voor mij was bijtekenen in Geleen vanzelfsprekend. Ik voel me hier echt thuis, we hebben een hechte groep met veel potentie, en ik krijg alle ruimte om me verder te ontwikkelen.”
Op de vraag waar hij naar uitkijkt wat komend seizoen betreft, antwoordt hij: “Ik heb ontzettend veel zin om straks in een goed gevulde nieuwe hal te spelen. De verloren finale geeft natuurlijk extra motivatie, en ik kijk ernaar uit om samen met het team revanche te nemen en de prijzen naar Geleen te brengen.”
Teammanager Lars Engwegen is in zijn nopjes met Mees: “Mees heeft vorig jaar een zeer sterk seizoen gedraaid. Hij kwam binnen als jeugdexponent vanuit een Amerikaanse jeugd competitie en
liet in een zeer kort tijdsbestek zien bij onze vaste basis te horen. Mees had met zijn lijn bijna het hele seizoen de taak de toplijn van de tegenstander uit te schakelen, en dit heeft hij zeer
verdienstelijk gedaan. Zeer teleurstellend was het oplopen van zijn blessure in de serie tegen Leuven, wij hebben hem dan ook enorm gemist in de play-offs. Mees is nog altijd bezig met zijn herstel, maar we hebben goede hoop dat hij volledig fit aan het seizoen zal beginnen. Mooi dat hij wederom voor ons gekozen heeft, we gaan hem ook hard nodig hebben.”
Voor de Eaters-fans heeft Mees tenslotte nog een boodschap: “Vorig seizoen was de sfeer in Glanerbrook echt fantastisch, vooral in de play-offs. Dat betekent veel voor ons als spelers. Laten we dat vooral doorzetten en er samen iets moois van maken in de nieuwe ijshal.”