Добавить новость

«Рад знакомству, будущий женишок»: Филипп Киркоров принял букет для дочери от ее поклонника

Алиса Лобанова вручила награду женщинам-ученым на форуме «МЕДИЦИНА МОЛОДАЯ»

Житель Магнитогорска два года насиловал женщин и был пойман благодаря ДНК-тесту

Грабитель отобрал смартфон у москвича в метро



World News


Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Ziedošana kā daļa no uzņēmuma kultūras

IR 

Strauji tuvojas gada nogale – laiks, kad organizācijas, uzņēmumi un arī mēs kā indivīdi aizvien biežāk pievēršam uzmanību iespējām ziedot, lai atbalstītu kādu projektu, iniciatīvu vai vienkārši – darītu kādam labu. Vienlaikus svarīgi atcerēties, ka ziedošanu kā atbalsta un iesaistes formu varam izmantot visa gada garumā. Ziedošanas kultūra Latvijā ir svarīgs sabiedrības saliedētības un atbalsta mehānisms, kas palīdz ne tikai risināt konkrētas problēmas, bet arī atspoguļo mūsu kopīgās vērtības un solidaritāti.

Lai atbalstītu ziedotājus, Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā ir iestrādāta iespēja ziedojumu summām piemērot nodokļa atvieglojumus, tomēr ziedošanas kultūra joprojām attīstās, saskaroties ar dažādām problēmām un izaicinājumiem. Sabiedrībā, kur pastiprināta uzmanība nereti tiek pievērsta negatīvām ziņām, ir jāspēj izcelt pozitīvos piemērus, kas apliecina – atbalsts un līdzdalība ir ne tikai iespējami, bet arī ļoti nepieciešami un sniedz ieguvumus arī ilgtermiņā.

Ziedošanas nozīme un ietekme

Ziedošanas tradīcija daudziem no mums asociējas ar ļoti skaudrām situācijām, piemēram, gadījumiem, kad portālā Ziedot.lv tiek vākti līdzekļi cilvēkiem ar ļoti smagām veselības problēmām. Šāda veida ziedošana nereti ir ļoti emocionāla un tieša – cilvēki jūt tūlītēju saikni ar ziedojuma saņēmēju, nereti varam uzzināt vairāk par šo līdzcilvēku, kuram nepieciešama palīdzība. Šādā gadījumā ziedotāji nav jāpārliecina par atbalsta nepieciešamību. Tomēr ziedošana nav tikai stāsts par ļoti smagām problēmām, kas ir dzīvības vai nāves jautājums, ziedojums var būt arī mērķtiecīgs atbalsts ilgtermiņa projektiem vai sistēmiskiem uzlabojumiem, piemēram, izglītībā, vidē vai kultūrā, kad pārmaiņas īstermiņā ir grūtāk pamanāmas. Tāpēc svarīgi atbildēt uz jautājumu – vai esam gatavi ziedot arī ar mērķi radīt ilgstošu pozitīvu ietekmi sabiedrībā?

Katrs piemērs kā iedrošinājums citiem

Lai gan latviešu tautas paruna vēsta, ka par labiem darbiem nevajag runāt, patiesībā ir tieši pretēji – pozitīvs piemērs var kļūt par iedrošinājumu arī citu līdzcilvēku vai organizāciju iesaistei. Kad redzam, ka uzņēmēji, organizācijas vai sabiedrībā pazīstamas personības atbalsta kādu iniciatīvu, tas nereti iedvesmo arī pašiem kļūt par daļu no šī procesa. Piemēram, organizācijas Uzņēmēji mieram darbība ir lielisks pierādījums tam, kā vienota iniciatīva spēj piesaistīt atbalstītājus. Spilgts piemērs ir arī SIA Mikrotīkls, kas regulāri ziedo ievērojamas summas gan Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai, gan universitātēm, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu izglītībā un veselības aprūpē. Šie uzņēmumi apzinās savu atbildību pret sabiedrību un saredz ziedošanu kā veidu, lai veicinātu kopējo labklājību. Svarīgi, lai ziedošana būtu vērsta uz rezultātu, nevis paša ziedotāja izcelšanu, tāpēc vairums ziedotāju neuzstāda savus noteikumus, bet uzticas konkrētās organizācijas prioritātēm un rīcībai.

Ilgtermiņa ziedošanas nozīme

Lai ziedošana kļūtu ilgtspējīga, tai jābūt vērstai uz tādiem projektiem un jomām, kas veido nākotnes vērtības. Investējot tādās jomās kā izglītība, pilsoniskās sabiedrības izaugsme un drošība, mēs palīdzam sabiedrībai attīstīties un kļūt noturīgai pret dažādiem ārējiem satricinājumiem. Ilgtermiņa ziedošana pieprasa pārdomātu pieeju – ziedotājiem jāizvērtē savas prioritātes un jāsaprot, kurās jomās viņi vēlas veidot paliekošu ietekmi. Ir cilvēki un uzņēmumi, kuri regulāri un sistemātiski atbalsta konkrētas nozares. Piemēram, eazyBI atbalsta tādus IT nozares izglītības projektus kā Start(IT) vai StartSchool, jo tas ir ieguldījums jaunās paaudzes izaugsmē un nākotnes iespējās.

Esam iesaistījušies arī starptautiskā iniciatīvā Pledge1%, kas mudina uzņēmumus atvēlēt 1% no sava produkta, pašu kapitāla, peļņas vai darbinieku laika paša izvēlētai labdarības organizācijai. Šādas iniciatīvas gan palīdz konkrētiem cilvēkiem, gan stiprina nozares attīstību un sabiedrības kopējo labklājību.

Ziedošanas integrēšana uzņēmuma kultūrā

Ziedošanas kultūra uzņēmumos var būt gan instruments, gan vērtība, kas ne tikai veicina saliedētību, bet arī sekmē darbinieku iesaisti un pozitīvu uzņēmuma tēlu. Tomēr, lai tā kļūtu par daļu no uzņēmuma ikdienas, ir nepieciešama skaidra stratēģija, kas iekļauj vadības atbalstu, iekšējo komunikāciju un iespējamu valsts nodokļu politikas pielāgošanu. Turklāt finansiāls ziedojums nav vienīgais atbalsta veids – uzņēmums var dalīties pieredzē, kompetencēs, uzņēmuma vadība var sniegt darbiniekiem iespēju izmantot daļu darba laika vai resursus aktivitātēm, kas vērstas uz sabiedrisko labumu u.tml.

Patiesībā tieši laika un zināšanu ziedošana kļūst aizvien populārāka, līdztekus tiešam finansiālam atbalstam. Piemēram, mentoru programmas vai piedalīšanās izglītojošos projektos ir vērtīga palīdzība, kas pozitīvi ietekmē sabiedrību ilgtermiņā. Mūsu uzņēmums dalās arī ar savu produktu – datu analīzes rīku, ko piedāvājam izmantot bezmaksas tām organizācijām, kas darbojas sabiedriskā labuma jomā. Tas palīdz viņiem strādāt efektīvāk, sasniedzot mērķus, un ir tikai viens no piemēriem, kā uzņēmums var padarīt ziedošanu jēgpilnu.

Ziedošana ir gan iespēja palīdzēt šeit un tagad, gan veidot stabilu nākotni. Lai gan īstermiņa palīdzība ir svarīga, tā nedrīkst aizvietot ilgtermiņa skatījumu. Abas lietas var pastāvēt vienlaicīgi. Sabiedrībai un uzņēmumiem jādomā plašāk – jāiegulda tādās jomās, kas nodrošina ilgtspējīgas pārmaiņas un stiprina sabiedrības kopējo noturību. Izvēloties savas prioritātes un daloties ar resursiem, neraugoties, vai tas laiks, nauda vai zināšanas, varam ne tikai palīdzēt atrisināt problēmas, bet arī radīt vidi, kurā problēmas nākotnē rodas retāk.

 

Autors ir eazyBI dibinātājs

The post Ziedošana kā daļa no uzņēmuma kultūras appeared first on IR.lv.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Премьер Сирии заявил, что вопрос военного присутствия России решат новые власти

Больше света: как красочная иллюминация создает новогоднее настроение в столице

Врач рассказала о бесполезных при выпадении волос БАДах

Собянин: Более 10 тысяч медработников повысили свою квалификацию

Музыкальные новости

«Роскосмос» опубликовал снимок циклона, накрывшего Москву

Игорь Колыванов: "С "Локо" происходит то же самое, что и с "Краснодаром". Они играют одним составом".

«Грузовичкоф» — финалист премии РБК Awards 2024

Губернатор Приморского края Олег Кожемяко отметил заслуги начальника команды «Восток» Приморского филиала ФГУП «УВО Минтранса России» в подготовке Восточного экономического форума (ВЭФ)

Новости России

Москвичи начали отказываться от собак в квартирах

«Можно понемногу»: кому следует сократить количество какао в меню

Самый большой каток в мире заработал в Санкт-Петербурге

Петербургская шахматистка Анастасия Боднарук победила в финале Гран-При России по быстрым шахматам, набрав 12 очков за 13 туров

Экология в России и мире

Известны первые финалисты конкурса малых грантов для социальных предпринимателей

«Плачу»: Ольга Орлова высказалась о помолвке Ксении Бородиной с Николаем Сердюковым

Растопите жир, укрепите иммунитет: доктор Кутушов рассказал о пользе холода

«Вместе - невозможно, врозь - никак!», или Подсознание всегда выполняет наши истинные желания

Спорт в России и мире

WTA направила предостережения теннисисткам после скандала с Бадосой

Кудерметова заявила о желании вернуться в топ-10 рейтинга WTA

Новак Джокович сделал выбор между Месси и Неймаром

Кафельников ответил, как относится к переизбранию Тарпищева на пост президента ФТР

Moscow.media

«Грузовичкоф» не за горами: о работе Сервиса в Перми 

«Грузовичкоф» — финалист премии РБК Awards 2024

Певица RIIJI выпустила яркий дебютный трек

Tales of the Karelian Isthmus











Топ новостей на этот час

Rss.plus






Асаду придется показать силу против Эрдогана

Глава СК России поручил доложить о ходе проверки по факту противоправных действий приезжих в Москве

«Можно понемногу»: кому следует сократить количество какао в меню

МИД РФ получил ноту по инциденту с посольством Швеции в Москве