Během dvou a půl let fungování se z výstavního prostoru Kunsthalle na pražském Klárově stalo jedno z nejvyhledávanějších míst na kulturní mapě Prahy. A to díky milovnici umění Pavlíně Pudil, která stojí v čele nadace The Pudil Family Foundation. Jak tráví volný čas? A proč nejčastěji jezdí do italských Alp?
Ráno vyběhnu v běžeckých botách a večer se domů vracím ve společenských šatech. V mém šatníku převažují bíla trička a bílé košile, pohodlné kalhoty a saka, funkční sportovní oblečení a šaty od lehkých letních po velké večerní.
Preferuji nadčasovou a sofistikovanou módu. A jsem velmi vděčná za trend tenisek, kromě zimy je obouvám celý rok, vypadají skvěle i k letním šatům.
Nejraději cestuji do Alp, zejména v létě. Potřebuji čerstvý horský vzduch a pohyb do kopce v horách jako relax a protiváhu k životu ve městě. V italských Alpách je kombinace sportu, kultury, skvělé gastronomie, výborného vína a přátelských lidí neodolatelná. Opakovaně se vracím i do Florencie, ačkoli hory postrádá.
Vždy velmi ráda sáhnu po albu A Night at the Opera od Queen nebo po raných albech Led Zeppelin a Pink Floyd.
Z cest si nejraději vozím zážitky v podobě zdolaných horských kopců ať už na kole, skialpech, nebo s batohem na zádech. Samozřejmě nechybějí fotografie panoramatu, který se díky zdolanému vrcholu otevře. A k tomu si vždy přibalím malý kamínek či něco podobného, miluji je už od dětství. Mám doma vyvřelou lávu z havajské sopky nebo malé polodrahokamy z Alp.
Sluchátka, telefon a běžecké boty. Pohltilo mě kouzlo audio obsahu, střídám zajímavé podcasty s knihami. Skoro každý den běhám, potřebuju všechny výše jmenované v podstatě neustále. A málem jsem zapomněla na hodinky Garmin, protože ty mi téměř vrostly do zápěstí.
Velmi ráda poslouchám Neurazitelný podcast Jardy Jiráka, nabízí zajímavé přednášky a rozhovory s inspirujícími lidmi z vědy a společenského dění. Baví mě i podcast Zjisti víc, který zase uspokojuje mou zvědavost po zajímavých informacích ze všech možných oborů.
Z knih mám ráda příběhy založené na skutečných událostech. Hodně mě zasáhla kniha Jsou světla, která nevidíme od Anthony Doerra. Jde o příběh nevidomé dívky z Paříže a nadaného německého chlapce v kulisách konce druhé světové války.
Miluji ale také sci-fi a dystopickou literaturu a všem doporučuji k přečtení román Tma 2.0 Ondřeje Neffa, který popisuje, co se stane s naší společností, když přestane fungovat elektřina. Nebo Konec civilizace od Aldouse Huxleyho z roku 1932.
Bezlaktózový jogurt, plátkový sýr, zeleninu, česnek a domácí aroniovou šťávu.
Společenské boty na podpatku, protože po mnoha předchozích nákupech tenisek na běh a volný čas zavládla v mém botníku těžká nerovnováha.
Žádný takový nemám. Nefixuji se na předměty, ale o to více na zážitky a hlavně prožitky se svými nejbližšími. Radost mi dělá cestování, poznávání nových krajin a lidí a návštěvy výstav.
Radost mi udělal výlet s dcerou, budoucí studentkou kunsthistorie, na benátské Biennále, které jí ještě více pootevřelo dveře do světa umění.
Další zážitek jsem si odnesla z filmu Vlny. Když jsem odcházela z kina, vířilo mi hlavou, kde mám své osobní hranice a kam sahá má statečnost. Příběh o osobní statečnosti, důležitosti svobody slova, době, která vytváří hrdiny, mi znovu připomněl, že nelze druhé soudit příliš snadno.
Dalším z nezapomenutelných zážitků se pro mě stal také loňský koncert Pražské filharmonie s fenomenálním německo-americkým houslistou Augustinem Hadelichem.