Roier pod vedením někdejšího vrcholového manažera, dnes startupového angel investora a podnikatele v oblasti fintechu Davida Bystrzyckého, umožňuje drobným investorům podílet se na velkých developerských projektech s cílem vytvořit hodnotu nejen finanční, ale i udržitelnou.
„Chtěli jsme otevřít dveře do světa investic do nemovitostí s pevným výnosem i běžným investorům, kteří by jinak neměli šanci se k podobným projektům dostat. Roier umožňuje běžným investorům bezpečně investovat do zajímavých projektů v oblasti nemovitostí i s minimálním vstupním kapitálem,“ vysvětluje Bystrzycki.
Byty a apartmány na Dolní Moravě, rodinné domy na Čeladné, nová čtvrť Ostrava – Zelené město nebo luxusní rezidence v historickém centru Prahy. To jsou jen některé z projektů, které díky crowdfundingové platformě Roier získaly nový život.
Platforma klade silný důraz na důkladné prověření a bezpečnost projektů. Všechny projekty jsou pečlivě vybírány a prověřovány, přičemž investice je poskytnuta ve formě úvěru firmě, která projekt realizuje. Klíčovým prvkem je důkladné posouzení rizika s maximální hodnotou LTV (loan-to-value) nastavenou na 70 procent a notářským zápisem s přímou vykonatelností, což zajišťuje maximální ochranu pro investory.
„Žádný z našich projektů zatím neměl problémy se splácením,“ popisuje Bystrzycki.
Průměrná investice na platformě činí 140 000 Kč a minimální částka k investování je už 5000 Kč, což dává prostor i drobným investorům. Aktuálně mají projekty pevný výnos mezi 9,7-11 procent p.a. v závislosti na riskovém ratingu.
Investice do úvěrů zajištěných nemovitostmi nekorelují s akciovým trhem, a to jim dává výrazně větší stabilitu. Roier tak pro firmy představuje zajímavý doplněk k tradičním formám financování a pro investory cestu k budování pasivního příjmu.
Jedním z nejnovějších projektů, do kterých investoři na platformě Roier mohou investovat, je rekonstrukce historického domu na Dolní Moravě. Stavba z roku 1859 se nachází v malebné krajině na rozhraní Orlických hor a Jeseníků a po dokončení nabídne tři bytové jednotky a šest apartmánů k pronájmu.
Za projektem stojí Michal Černý, zakladatel společností Rockhood development a KVM – HK. Černý a jeho tým přistupují k rekonstrukci s respektem k původní architektuře a zároveň dbají na udržitelnost. Projekt zahrnuje využití ekologicky šetrných materiálů a technologií, které pomáhají snižovat uhlíkovou stopu budovy a zachovat přírodní krásy oblasti.
„Věříme, že je možné propojit historii s budoucností a vytvořit místo, kde se bude dobře žít nejen dnešní generaci, ale i těm budoucím,“ vysvětluje developer.
Bystrzycki zdůrazňuje, že Roier klade při výběru partnerů a projektů důraz nejen na výnosnost, ale i na smysluplnost projektů.
„Pro nás není důležité jen to, co stavíme, ale i jak to děláme a s kým. Naším cílem je vytvořit společenství investorů, kteří sdílí naši vizi a chtějí se podílet na něčem smysluplném,“ uzavírá CEO platformy Roier.