Губернатор: в Подмосковье число учащихся по «Профессионалитету» вырастет вдвое

В Подмосковье у девушки удалили огромную опухоль, состоявшую из хрящей и костей

Приложение «ВСК Страхование» стало лучшим для урегулирования страховых событий

World News

Nemci idú do štvrťfinále po triumfe nad Dánskom. Potvrdili rolu favorita

Nemeckí futbaloví reprezentanti postúpili do štvrťfinále na domácich ME. V sobotnom osemfinálovom zápase potvrdili rolu favorita a triumfovali nad Dánskom 2:0. Skóre otvoril v 53. minúte z pokutového kopu Kai Havertz a v 68. minúte zvýšil Jamal Musiala. V ďalšej fáze sa Nemci stretnú s víťazom duelu Španielsko - Gruzínsko.

Sobotňajší duel v prvom polčase prerušili pre búrku, napokon sa po približne polhodine pokračovalo. Okrem regulárnych gólov sa každý z tímov presadil aj na začiatku oboch polčasov, po preskúmaní systémom VAR neplatil presný zásah domáceho Nica Schlotterbecka v úvode zápasu a po zmene strán ani gól Joachima Andersena.

Tri zo štyroch zápasov

Osemfinále /Signal Iduna Park, Dortmund/

Nemecko - Dánsko 2:0 (0:0)

Góly: 53. Havertz (z 11 m), 68. Musiala. ŽK: Bah, Maehle Andersen (všetci Dán.). Rozhodcovia: Oliver - Burt, Cook (všetci Angl.).

Nemecko: Neuer - Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum (80. Henrichs) - Andrich (64. Can), Kroos - Sane (88. Anton), Gündogan (64. Füllkrug), Musiala (80. Wirtz) - Havertz

Dánsko: Schmeichel - Christensen (81. Bruun Larsen), Andersen, Vestergaard - Bah (81. Kristiansen), Delaney (69. Nörgaard), Höjbjerg, Maehle - Höjlund (81. Wind), Eriksen, Skov Olsen (69. Poulsen)

Dánsky obranca krátko na to zavinil penaltu po hre rukou. V nadstavenom čase druhého polčasu pre ofsajd neplatil ani gól Floriana Wirtza.

Dáni sa tak so šampionátom rozlúčili bez jediného víťazstva, z C-skupiny postúpili po troch remízach. Nemci naopak zvíťazili v troch zo štyroch uplynulých zápasov, v A-skupine im ušli body iba v stretnutí so Švajčiarskom (1:1), ktoré v osemfinále vyradilo obhajcov titulu z Talianska (2:0).

Nemci začali zostra a mohli viesť už od samotného úvodu, keď si na rohový kop Kroosa nabehol Schlotterbeck. Jeho zásah hlavičkou však neplatil pre útočný faul Kimmicha, ktorý mu z cesty odstavil jedného z brániacich Dánov. Kimmich to krátko na to skúsil ďalekonosnou strelou a do šance sa po následnom rohovom kope dostal Schlotterbeck.

Brankára Schmeichela vzápätí preveril nabiehajúci Havertz a po ďalšom rohovom kope aj Andrich. Dáni boli v úvodnej štvrťhodine pod veľkým tlakom, k náznaku príležitosti sa dostali iba vďaka priamemu kopu a domáca obrana ich k ničomu nepustila. Do tempa sa severania dostali zhruba v 20. minúte.

Nádejná šanca

Po dlhej prihrávke sa v šanci ocitol Eriksen a neskôr sa z uhla pripomenul Maehle. Eriksen mal k dispozícii aj nádejnú štandardku spoza hranice pokutového územia, trafil však len nemecký múr.

Desať minút pred koncom prvého polčasu hlavný arbiter prerušil hru a hráčov poslal do šatní, keďže v Dortmunde úradovala búrka s bleskami i krúpami. V hre sa pokračovalo zhruba po polhodine a Nemci okamžite ukázali chuť po góle.

Tutovku mal na hlavičke Havertz, no zásah mu kľúčovým zákrokom odoprel Schmeichel. V snahe nezaostali ani Dáni, bočnú sieť rozvlnil Höjlund a krátko na to ho v obrovskej šanci zastavil vybiehajúci Neuer.

image

Švajčiari vyradili v osemfinále majstrovstiev Európy obhajcov titulu Talianov, udávali tempo hry

Na začiatku druhého polčasu sa v drese Dánska presadil Andersen, gól však neplatil pre ofsajd. Vzápätí sa Andersen ocitol v ďalšej nešťastnej situácii, keď po jeho ruke rozhodca odpískal pokutový kop pre Nemecko.

Ten premenil prízemnou strelou k žrdi Havertz a domáci sa ujali vedenia - 1:0. Krátko na to mohli Nemci zvýšiť, v obrovskej šanci sa ocitol unikajúci Havertz, ale jeho strela šla tesne mimo Schmeichelovej brány.

Tutovku si však už nenechal ujsť Musiala, ktorý si nabehol na ďalekú prihrávku Schlotterbecka a dánskeho brankára prekonal strelou k vzdialenejšej žrdi - 2:0.

Zhruba desať minút pre koncom hry skúsil dánsky kouč Hjulmand trojité striedanie, no jeho zverencom sa už zápas zdramatizovať nepodarilo. Naopak, na 3:0 mohol upraviť striedajúci Wirtz, no jeho gól neplatil pre ofsajd.