Моди собирается обсудить торговый дисбаланс с Путиным в Москве

Премьер Венгрии Орбан улетел из Москвы до начала грозы

World News

LN M: Słoweńcy nie dali szans Argentyńczykom i wywalczyli bilety do Paryża

Słowenia po bardzo zaciętym meczu zwyciężyła 3:0 z reprezentacją Argentyny. Po raz kolejny świetny występ zaliczył atakujący gospodarzy – Toncek Štern. Argentyńczycy nie wykorzystali swoich szans w 3. secie i nie zdołali wygrać ani jednej partii w tym spotkaniu. To zwycięstwo zapewniło Słoweńcom awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Kontrola Słowenii W mecz lepiej weszli […]

Artykuł LN M: Słoweńcy nie dali szans Argentyńczykom i wywalczyli bilety do Paryża pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Kontrola Słowenii

W mecz lepiej weszli Słoweńcy, którzy prowadzili od początku pierwszego seta 3 punktami (6:3, 10:7). Po bloku Pajenka na Zerbie ich przewaga wciąż wzrastała (15:11). Argentyńczycy nie tracili zapału. Najpierw błąd nieczystego przebicia zaliczył Urnaut, a za chwilę goście popisali się skutecznym blokiem i na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). Taki wynik bardzo długo się utrzymywał (20:20). Dzięki asowi serwisowemu Klemena Cebulja, Słowenia pod koniec seta wyszła na 2-punktowe prowadzenie (23:21). Pierwszą partię, silnym atakiem z 2. linii, zakończył Toncek Štern (25:23).

Niezawodni Stern, Cebulj i Urnaut

Drugi set ponownie małą przewagą rozpoczęli podopieczni trenera Cretu. Jednak po ataku Facundo Conte, Argentyńczycy wyrównali wynik (5:5). Reprezentanci Argentyny zaczęli prezentować się solidnie. Poprawili skuteczność w ataku. Palonsky zdobył punkt, który dał prowadzenie jego reprezentacji (12:11). Fantastyczną zagrywką popisał się Stern i ponownie to Słowenia prowadziła w tej partii (14:12). Żadna z drużyn nie mogła wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Wynik oscylował wokół remisu (16:16). Po dwóch złych wystawach De Cecco, siatkarze z Argentyny nie skończyli swoich ataków, co wykorzystał Cebulj skutecznym uderzeniem po bloku (21:19). Piłkę setową Słoweńcy wywalczyli ponownie dzięki swojemu przyjmującemu. Ostatni punkt zapisał na swoim koncie Tine Urnaut (25:22).

Błędy Argentyny w końcówce

Tym razem to Argentyna lepiej rozpoczęła tę partię (4:2). Przy stanie 7:5 dla siatkarzy z Ameryki Południowej doszło do kontrowersji. Toncek Štern przebijał piłkę po bloku, jednak to on jako ostatni jej dotykał. Niestety Argentyńczycy w challengu sprawdzali dotknięcie antenki przez Słoweńca, więc sędzia nie uznał im tego punktu. To zdarzenie mocno pobudziło do walki gospodarzy i po kolejnym skutecznym uderzeniu Sterna, doprowadzili do remisu 9:9. Przez dłuższym moment spotkania, drużyny zdobywały punkty naprzemiennie (15:15). Słoweńcy prezentowali bardzo silne ataki, jednak nie mogli zdobyć większej przewagi (19:18).

Przy stanie 22:21 dla gospodarzy, za dyskusję z sędzią, żółtą kartkę otrzymał Conte. Ta sytuacja mocno podrażniła Argentyńczyków, którzy po ataku Limy wyszli na 2-punktowe prowadzenie (24:22). Końcówka seta była naprawdę emocjonująca. Po bardzo długiej akcji, Cebulj został zablokowany (25:26). Jednak reprezentacja Argentyny popełniła w końcówce kolosalne błędy. Przegrali ten set na własne życzenie. Mecz atakiem z 6. strefy zakończył będący w fantastycznej formie Toncek Štern.

Słowenia – Argentyna 3:0
(25:23, 25:22, 29:27)

Składy drużyn:

Słowenia: Štern T. (21), Pajenk (8), Kozamernik (4), Ropret, Urnaut (9), Čebulj (13), Kovacić (libero) oraz Mujanović

Argentyna: Conte (10), Loser Bruno (11), Lima B. (12), De Cecco, Palonsky (6), Zerba (5), Danani (libero) oraz Pages, Franchi, Kukartsev, Vicentin (5), Ramos, Palacios

Сотрудники «Мособлпожспаса» заняли первое место на турслете «Лето-2024»

Венгрия отменила назначенную на понедельник встречу Сийярто и Бербок в Будапеште

В «Сенеже» стартовал финальный этап конкурса «Это у нас семейное»