Aykut'ların, Sergen’lerin, Arda’ların egemenliğindeki futbolda artık Ezgi'ler, Ebru'lar, İpek'ler de var. Türkiye'de kadınların futbola olan ilgisi her geçen gün artıyor. Ancak onların mücadelesi sadece rakipleri ile değil, "Kadınlar futbol oynar mı?" diye soran cinsiyetçi zihniyetle de... İşte Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra yeniden gündeme gelen Türkiye'deki kadın futbolunun fotoğrafı ve kadın futbolcuların saha dışı mücadelesi...