MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Zile ilçesinde bir sinema salonunda düzenlenen "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" Toplantısı'nda konuştu.
Önceliklerinin ülkenin güvenliği olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:
"Geçen gün Meclis'e tezkere geldi. Cumhuriyet Halk Partisi, Irak'ın kuzeyine ve Suriye'nin kuzeyine asker göndermemiz ile ilgili tezkereye 'hayır' oyu verdi. Sebebi HDP ile yaptıkları iş birliği. Yeni bir üst akıl bir strateji geliştirdi. Önde HDP, arkada CHP, arkada İYİ Parti, arkada DEVA, arkada, Saadet Partisi, Gelecek Partisi. Tezkere, ne Kemal Kılıçdaroğlu'nun meselesi, ne Devlet Bahçeli'nin meselesi, ne de Tayyip Erdoğan'ın meselesi. Tezkere, Türkiye'nin meselesi. Sen Türkiye'den yana mısın? PKK'dan yana mısın? Açık söyleyeceksin. PKK ve HDP açık. Açık açık söylüyorlar. Şu haritayı yayımlıyorlar. 'Burası Kürdistan, Diyarbakır başkent'. Söyledikleri bu. Diyor ki, 'Diyarbakır bizim, Kürdistan da bizim. İzmir'e de İstanbul ve Ankara'ya da ortağız. Çünkü orada nüfusumuz var'. HDP'den korkum yok. PKK'dan da korkumuz yok. Onları görüyor ve biliyoruz. Gavurdan korkumuz yok. Gavur gavurluğunu yapar. Benim korkum yardım eden, Müslümanım diye gezenlerden. Sıkıntı burada. Adam silahla yapamadığını siyasetle yapıyor. Yenildi dağda, ezildi başı, kafasını mağaradan çıkaramıyor. Ama Ankara'da, Meclis'te, Kemal Kılıçdaroğlu, oraya gidecek askerin önüne geçiyor."