Лучшие из лучших: в Москве собрали самые успешные эксперты со всей России

Производство лазерных станков запустят в ОЭЗ «Дубна» в 2026 году

World News

II liga K: AZS AWF już w finale, ciekawie w Mysłowicach

Ciekawa sytuacja w turnieju półfinałowym II ligi kobiet w Mysłowicach – zespoły, które w piątek wygrały swoje mecze, w sobotę przegrały. To stworzyło sytuację, że niedzielne spotkania będą miały spory ciężar – nie będzie kalkulacji – kto wygrywa, awansuje do finału. Miejsce w finale ma już AZS AWF Warszawa, który po raz drugi bez straty seta wygrał w Tomaszowie Lubelskim. Co ciekawe pozostały trzy drużyny mają jeszcze szanse na awans.

W pierwszym sobotnim meczu w Mysłowicach doszło do konfrontacji gospodyń z Libero Aleksandrów Łódzki. Pierwszego, zaciętego i wyrównanego seta na przewagi wygrały mysłowiczanki, w drugim poradziły sobie dużo szybciej i prowadziły już 2:0.

Libero zabrało się mocno do odrabiania strat i po wygraniu dwóch kolejnych setów doprowadziło do remisu. W tie-breaku Silesia Volley wygrała 15:11 i po piątkowej przegranej dzień później mogła cieszyć się ze zwycięstwa. – Pierwszy set wygrany przez nas 31:29 dał drużynie pozytywnego kopa. Zespół uwierzył we własne siły. Rywalki z Aleksandrowa Łódzkiego świetnie grały w fazie zasadniczej przez wielu fachowców uważane były za kandydatki nie tylko do wygranej w Mysłowicach, ale również do awansu do I ligi – komentował po spotkaniu trener gospodyń, Sebastian Michałak.

Sokół Mogilno, który z dobrej strony pokazał się w piątek, zaskakująco łatwo uległ w sobotę zespołowi z Białegostoku. BAS wygrał do 18, 20 i 21, poprawiając sobie humory po piątkowej przegranej z rywalkami z Aleksandrowa Łódzkiego.

Sytuacja w tej grupie jest przed niedzielnymi meczami jasna i klarowna. Każdy z zespołów ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, a o awansie zadecydują niedzielne mecze. W nich BAS Białystok zmierzy się z Silesią Volley, a Libero zagra z Sokołem Mogilno. Zwycięzcy awansują do turnieju finałowego.

Wyniki sobotnich spotkań turnieju w Mysłowicach:
Silesia Volley Mysłowice – Libero Aleksandrów Ł. 3:2
(31:29, 25:16, 22:25, 21:25, 15:11)
Sokół Mogilno – BAS Białystok 0:3
(18:25, 20:25, 21:25)

W turnieju rozgrywanym w Tomaszowie Lubelskim poznaliśmy już pierwszy zespół, który zapewnił sobie awans. AZS AWF Warszawa pewnie w trzech setach pokonał Wieżycę Stężyca i z bilansem dwóch wygranych meczów, bez straconego seta jest już pewien jednego z dwóch pierwszych miejsc.

W drugim sobotnim meczu gospodynie zmierzyły się z Chełmcem Wałbrzych. Tomasovia przegrała wprawdzie pierwszego seta do 17, jednak w trzech kolejnych to ona okazała się lepsza i podopieczne trenera Stanisława Kaniewskiego wygrały swoje pierwsze spotkanie w tym turnieju.

W niedzielnych meczach AZS AWF zmierzy się z Tomasovią, a Wieżyca zagra z Chełmcem. Co ciekawe na miejsce premiowane awansem ma teoretyczne szanse jeszcze zespół z Wałbrzych, który ma na koncie dwie porażki. Musiałby jednak wygrać w niedzielę 3:0 i liczyć na zwycięstwo zespołu z Warszawy bez straty seta.

Wyniki sobotnich spotkań turnieju w Tomaszowie Lub.:
Wieżyca 2011 Stężyca – AZS AWF Warszawa 0:3
(17:25, 21:25, 16:25)
Tomasovia Tomaszów Lub. – Chełmiec Wałbrzych 3:1
(17:25, 25:23, 25:22, 25:16)

Artykuł II liga K: AZS AWF już w finale, ciekawie w Mysłowicach opublikowany na Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

И Shell с ней // С британской корпорации хотят взыскать миллиарды за ущерб, нанесенный России