Cu pandemie sau fără, munca unui sudor rămîne tot atît de grea și pe alocuri periculoasă. Am mers la un atelier unde se bate fierul pentru a primi urări de bine din partea unui meșter, care transformă orice bucată de metal în adevărate capodopere. „Dragi moldoveni, vă felicit cu ocazia Anului Nou, vă doresc tot ce-i mai bun în viață. Să dea Domnul ca anul acesta să scăpăm de COVID și să avem famil