Pe mai multe străzi din Capitală astăzi se vor fi organizate lucrări de curățare sanitară și tăieri de igienă a arborilor, care se află într-o stare fitosanitară nesatisfăcătoare, au ramurile uscate şi cu procese de putrefacţie la tulpină sau prezintă pericol real pentru oameni și bunuri materiale. Astfel, intervenția va fi organizată pe ambele părți în aliniamentul stradal de pe bd. Ștefan Cel Ma