Pentru anul curent în domeniul educației, municipalitatea a investit cca 109 milioane de lei pentru executarea lucrărilor de reparație capitală în mai multe instituții de învățămînt, dar și pentru redeschiderea grupelor noi în grădinițe. Asta a declarat, ieri, Ion Ceban în cadrul unei conferințe de presă. Potrivit lui, tot din acești bani a avut loc dotarea cu mobilier și utilaj tehnologic modern.